Kardeliai puikiai auga saulėtoje, šiltoje vietoje derlingoje, giliai sukastoje dirvoje. Paprastai dauginami gumbais, tačiau galima juos ir sėti. Gumbai į kardelių sąžalynui numatytą vietą sodinami balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, paliekant 25 cm tarpus. Sodinimo gylis yra 7-12 cm ir priklauso nuo dirvos savybių. Sunkesnėje dirvoje jis mažesnis, lengvoje didesnis.
Šioms gėlėms nepatinka sausra. Jeigu lyja per mažai, būtinai juos paliekite. Verta dirvą tarp kardelių mulčiuoti durpėmis. Taip pat nepamirškite patręšti mineralinėmis trąšomis (jas galima maišyti su srutomis).
Spalio pabaigoje kardelius reikia paruošti žiemojimui. Jie iškasami ir nešami į gerai vėdinamą, sausą patalpą bei džiovinami tenai apie mėnesį. Vėliau atskiriami naujai išaugę gumbeliai, pašalinamos nudžiūvusios šaknys. Per žiemą gumbus laikykite dėžutėse 5-6 laipsnių šilumos patalpoje. Pavasarį juos vėl galėsite sodinti.
Kardelių žydėjimą galima paankstinti. Pradėkite tam ruoštis praėjus jų giliosios ramybės periodui, kuris trunka du mėnesius po iškasimo. Ankstyvam žydėjimui atrinkite visiškai sveikus gumbus, nulukštenkite juos ir sudėkite į dėžutes dviem sluoksniais bei 2-4 savaites laikykite 25-30 laipsnių šilumos temperatūroje. Šiuo laikotarpiu jie ims dygti, išryškės 1-2 mm ilgio šaknų kauburėliai. Tada jau galima juos nešti į polietilenine plėvele dengtas ar šiltnamiuose įrengtas lysves. Plėvelė nuimama po 25-30 dienų, kai pasirodo 3-4 tikrieji lapai.
Mažagabaričiuose apšildomuose šiltnamiuose kardelių gumbai sodinami jau kovo pradžioje, ar dar anksčiau. Būtina sąlyga yra papildomas apšvietimas. Be jo žiemą ar anksti pavasarį kardeliai nepražys.
Žydinčiais kardeliais galima džiaugtis ir per Naujuosius metus. Tam jų gumbus iki rugpjūčio pabaigos reikia laikyti 2-4 laipsnių šilumoje, rugsėjo mėnesį sudaiginti ir pasodinti iki spalio. Pasitelkus papildomą apšvietimą, žiedai pasirodo gruodžio pabaigoje.