Agurkų sėklų daiginimas namuose

Agurkų, žinoma, galima užsiauginti ir sėjant jų sėklas tiesiai į dirvą, tačiau jas sudaiginus namuose, Jūs turėsite stipresnius bei atsparesnius augalus. Beje, ar žinojote, kad tinkamai saugomos agurkų sėklos gali išlikti gyvybingos 8-10 metų.

Rūšinių agurkų sėklų Jūs galite prisirinkti iš savo auginamų agurkų. Hibridinių veislių sėklų rinkti neverta, nes iš jų tikrai neužaugs į “tėvus” panašūs augalai. Tam, kad galėtumėte išsirinkti tinkamą agurkų veislę, būtinai įvertinkite savo poreikius bei sklypo ypatumus. Kai kurios agurkų rūšys yra universalios, tačiau kai kurios, pavyzdžiui, netinkamos konservavimui, ar rauginimui.

Šios populiarios daržovės yra kilusios iš tropinio klimato kraštų, todėl mėgsta šilumą. Jei galvojate sėti jų sėklas nešildomame šiltnamyje, būtinai palaukite, kol nebegrės šalnos. Namuose agurkų sėklas daiginti galima kiek anksčiau. Tuo užsiimti galite jau balandžio mėnesį. Ant palangės daiginamos sėklos užauga per 30-35 dienas.

Labai patogu agurkų sėklas sėti į durpinius indelius, kurie yra 10-12 cm skersmens. Sodo prekių parduotuvėse dabar būna specialaus substrato daigams. Jis kuo puikiausiai tinka agurkams. Į durpinį indelį 1-2 cm gylyje sėkite 1 arba 2 sėklas. Sudrėkinkite ir pridenkite indelius polietileno plėvele (galite panaudoti nebereikalingus maišiukus). Šitaip pridengus laikykite indelius 24-28 laipsnių šilumos temperatūroje kol sėklos sudygs. Sudygsta ir esant žemesnei temperatūrai, tačiau neturėtų būti vėsiau nei 18 laipsnių šilumos. Daigeliai turėtų pasirodyti per 2-5 dienas. Po to polietileno plėvelė nuimama. Optimali agurkų daigeliams reikalinga temperatūra yra 22 laipsniai šilumos dienos metu ir 18-20 laipsnių nakties metu.

Agurkų daigelius laistykite retai, tačiau gausiai. Šie augalai mėgsta drėgmę ir šilumą. Laistyti rekomenduojama pirmoje dienos pusėje šiltu vandeniu. Teisingas laistymas yra tada, kai žemė indelyje visada drėgna, tačiau ne šlapia.