Kaip auginti kardelius, kad žydėtų visus metus?

kaip auginti kardelius

Kardeliai puikiai auga saulėtoje, šiltoje vietoje derlingoje, giliai sukastoje dirvoje. Paprastai dauginami gumbais, tačiau galima juos ir sėti. Gumbai į kardelių sąžalynui numatytą vietą sodinami balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, paliekant 25 cm tarpus. Sodinimo gylis yra 7-12 cm ir priklauso nuo dirvos savybių. Sunkesnėje dirvoje jis mažesnis, lengvoje didesnis. Plačiau »

Agurkų sėklų daiginimas namuose

agurku seklu daiginimas

Agurkų, žinoma, galima užsiauginti ir sėjant jų sėklas tiesiai į dirvą, tačiau jas sudaiginus namuose, Jūs turėsite stipresnius bei atsparesnius augalus. Beje, ar žinojote, kad tinkamai saugomos agurkų sėklos gali išlikti gyvybingos 8-10 metų. Plačiau »

Narcizai pievoje, kaip ir kada?

narcizai pievoje

Narcizai – nereiklios svogūninės gėlės, pavasarį džiuginančios mus kukliai žemyn palenktais ryškiaspalviais žiedeliais. Tinkamai prižiūrimos vienoje vietoje jos gali augti 4-5 metus. Jei savo pievutėje ar gėlyne prisodinsite skirtingu laiku žydinčių rūšių, saulėtas pavasarinis žydėjimas džiugins Jus nuo kovo pabaigos iki gegužės pabaigos (narcizai puikiai dera su kitomis pavasario gėlėmis). Plačiau »

Avietinių pomidorų sėklos

Avietinių pomidorų sėklos

Pomidoras – labai vertinga daržovė. Pomidorai savyje sukaupę daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų: tirpių cukrų, organinių rūgščių, celiuliozės ir pektinų, baltymų, riebalų, mineralinių medžiagų (kalio, fosforo, sieros, magnio, kalcio, geležies, vario, natrio), daug vitaminų (B1, B2, B3, PP, C, A, I, H), taip pat fitoncidinėmis savybėmis pasižyminčio alkaloido tomatino. Šios daržovės valgomos šviežios, keptos, virtos, marinuotos, iš jų ruošiamos salotos bei padažai. Svarbu tai, jog net perdirbti pomidorai (pastos, sultys, padažai) išlaiko visas maistingąsias šviežių vaisių savybes. Plačiau »

Morkų laikymas žiemai

Morkų laikymas žiemai

Traškiomis morkytėmis pasimėgauti gerai ne tik zuikiams iš pasakų. Ši vitamino A gausi daržovė puikiai tinka ir žmonėms. Smagu kai jos šviežios ir tiesiai iš daržo, o kaip morkas išlaikyti per žiemą, kad jos neprarastų nei savo išvaizdos, nei naudingų savybių? Plačiau »

Pomidorų sėklų daiginimas

Pomidorų sėklų daiginimas

Pomidorai viena iš populiariausių ir mėgiamiausių daržovių. Tad, jei turite vietos ir noro, kodėl gi nesusidaiginus patiems? Tai tikrai nesudėtinga, be to, kur kas labiau apsimoka nei pirkti jau ūgtelėjusius daigus. Plačiau »

Narcizų auginimas

Narcizų auginimas

Tikriausiai retas kuris mūsų pavasarį įsivaizduoja be saulėtų narcizų žiedų. Juk tai vieni pirmųjų pavasario šauklių, patvirtinančių, jog į mūsų kraštą po šaltos žiemos sugrįžta šiltos ir smagios dienos. Plačiau »

Sodo darbai lapkritį

Sodo darbai lapkritį

Lapkritis – paskutinis mėnuo pabaigti likusius sodo, daržo ar kitus lauko darbus, kuomet vis dar vyrauja pliusinė temperatūra ir galima saulėtą dieną maloniai atlikti, ko nespėjote. Keičiantis ir šiltėjant klimatui, žolė ir piktžolės auga kur kas ilgiau, kol jų nepakanda nuolatinės šalnos, todėl nereikėtų iš anksto džiūgauti, jog nuo rugsėjo antrosios pusės nebereikės ravėti. Plačiau »