Sodo darbai lapkritį

Sodo darbai lapkritį

Lapkritis – paskutinis mėnuo pabaigti likusius sodo, daržo ar kitus lauko darbus, kuomet vis dar vyrauja pliusinė temperatūra ir galima saulėtą dieną maloniai atlikti, ko nespėjote. Keičiantis ir šiltėjant klimatui, žolė ir piktžolės auga kur kas ilgiau, kol jų nepakanda nuolatinės šalnos, todėl nereikėtų iš anksto džiūgauti, jog nuo rugsėjo antrosios pusės nebereikės ravėti. Plačiau »

Kaip auginami krapai?

Kaip auginami krapai

Krapai – turbūt populiariausia prieskoninė daržovė. Juos naudojame visur: sriuboms, salotoms, kepiniams, troškiniams, agurkų bei kitų daržovių raugimui ir net sveikatinimo tikslams. Šie augalai nėra lepūs ir reiklūs, tad juos galite auginti tiek lauke, tiek šiltnamyje ar net ant palangės. Plačiau »

Kambarinių gėlių ligos ir kenkėjai

Kambarinių gėlių ligos ir kenkėjai

Augalai, kaip gyvūnai ir žmonės, taip pat serga. Todėl sunegalavus tenka ieškoti būdų kaip padėti sau ar augalams. Dauguma ligų gerai pažįstamos ir joms pašalinti taikomi atitinkami būdai bei priemonės. Tad verta susipažinti su populiariausiomis gėlių ligomis ir kenkėjais. Plačiau »

Vejos pjovimas žiemą

vejos pjovimas ziema

Norite sodriai žalio žolės kilimėlio šalia namų? Ką gi, rūpintis juo teks beveik ištisus metus. Išpuoselėti žalumos ploteliai suteikia atgaivos akims ir širdžiai, todėl į juos savo laiką investuoti neabejotinai verta. Žinoma, daugiausia dėmesio veja, kaip ir bet kokie kiti daržai, sodai, ar gėlynai, reikalauja šiltuoju metų laiku, tačiau nepamirškite jos ir orams atšalus. Antraip, pavasarį turėsite papildomų rūpesčių. Plačiau »

Rudens darbai gėlyne

rudens darbai gelyne

Rudenį gamta ima ruoštis žiemos snauduliui, tačiau tai negalioja savo augalais besirūpinantiems sodininkams. Jeigu norite kitų metų pavasarį džiaugtis sklandžiai atbundančiu gėlynu, vykite tingulį į šalį ir pasiraitokite rankoves. Plačiau »

Lelijų sodinimas ir auginimas

lelijų sodinimas ir auginimas

Lelijos – nuo seno žinomos, vertinamos, dainose apdainuotos bei legendose minimos, iš Artimųjų Rytų atkeliavusios gėlės. Tai daugiamečiai svogūniniai augalai, kurių auginimas nėra sudėtingas, o žiedų įvairovė tokia, kad sau labiausiai patinkančią veislę ras net ir labai išrankūs gėlininkai. Šios gėlės žydi liepos mėnesį, o skinti jų žiedai ilgai nevysta. Plačiau »

Kada persodinti kambarines gėles?

kada persodinti kambarines geles

Dauguma gėlių augintojų mano, kad tinkamiausias metas kambarinių augalų persodinimui yra pavasaris, tačiau tai ne visai tiesa. Persodinimas, atsižvelgiant į augalo rūšį bei poreikius, gali būti vykdomas visus metus, ypač – jei augalas išaugo savo vazoną. Tada jis su visomis šaknimis tiesiog perdedamas į didesnį. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į augalo amžių. Jaunus rekomenduojama persodinti kasmet, o vyresnius – kas 2-3 metai. Jei augalas labai didelis ir jo šaknys užima daug vietos, gali užtekti tiesiog pakeisti vazone dalį žemės nauja. Plačiau »

Kardelių paruošimas žiemai

kardeliu paruosimas

Kardeliai – svogūninės, daugiametės gėlės. Jų išvesta keliolika tūkstančių veislių, tačiau dažniausiai kardeliai skirstomi į dvi grupes: stambiažiedžius (G. gandavensis hybridus hort.) ir smulkiažiedžius (G. primuilinus hort.). Šios, rugsėjo 1-ąją simbolizuojančios, gėlės sėjamos maždaug kovo mėnesį į dėžutes ir laikomos šiltose patalpose, kol sudygs, vėliau išpikiuojamos į durpinius vazonėlius, kuriuos, atšilus orams, galima įkasti į žemę. Jei pikiavimui rinksitės plastikinius indelius, tuomet reikės iš jų išimti ir sodinti tiesiai į paruoštą dirvožemį. Plačiau »