Kardelių paruošimas žiemai

kardeliu paruosimas

Kardeliai – svogūninės, daugiametės gėlės. Jų išvesta keliolika tūkstančių veislių, tačiau dažniausiai kardeliai skirstomi į dvi grupes: stambiažiedžius (G. gandavensis hybridus hort.) ir smulkiažiedžius (G. primuilinus hort.). Šios, rugsėjo 1-ąją simbolizuojančios, gėlės sėjamos maždaug kovo mėnesį į dėžutes ir laikomos šiltose patalpose, kol sudygs, vėliau išpikiuojamos į durpinius vazonėlius, kuriuos, atšilus orams, galima įkasti į žemę. Jei pikiavimui rinksitės plastikinius indelius, tuomet reikės iš jų išimti ir sodinti tiesiai į paruoštą dirvožemį. Plačiau »

Braškyno priežiūra nuėmus derlių

braskyno prieziura

Pasimėgavę paskutinėmis, saldžiosiomis uogomis, nepalikite braškių lysvės likimo valiai. Tik nuėmus šių uogų derlių, suintensyvėja augimo bei vystymosi procesai: kerojasi šaknys, auga lapai, ūgliai, ūsai bei kitos braškių kerelio dalys. Žinoma, greta stengiasi neatsilikti ir piktžolės. Rodos, tik neseniai jas ravėjote, o štai jos jau vėl gožia braškių lapus. Plačiau »

Rudens darbai sode

rudens darbai

Rudens darbai sode

Ruduo kasmet sodininkus džiugina derliumi ir paskutiniaisiais darbais, po kurių lauks ilgas atokvėpis iki pavasario. Tad, kokie paskutinieji rudens darbai yra svarbūs ir geriau jų nepamiršti? Plačiau »

Sodininko darbai rugpjūtį

Sodininko darbai rugpjūti

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo, kurio metu matysime ką nuveikėme šiemet, kokį derlių turėsime ir ką pasidėsime saugoti žiemai. Ir nors vasaros saulė dar tebešildo, tačiau trumpėjančios dienos pranašauja artėjantį rudenį. Tad kokių gi darbų nevalia pamiršti rugpjūtį? Plačiau »

Kiek laiko žydi amarilis?

Kiek laiko žydi amarilis

Amarilis – viena gražiausių kambarinių gėlių. Šios stambiažiedės gėlės dažnai vadinamos žiemos karalienėmis. Tikriausiai todėl, kad šaltuoju metų laiku, šiltose patalpose, jos skleidžiasi viena po kitos, džiugindamos įvairiausiomis spalvomis. Ant amarilio stiebo dažniausiai išsiskleidžia trys ar keturi žiedai. Tačiau, pasak gėlininkų, akylai prižiūrimas augalas gali sukrauti ir daugiau pumpurų. Ir kas svarbiausia, žydėti daugiau nei mėnesį! Plačiau »

Moliūgai, kada juos nuimti?

Moliūgai, kada juos nuimti

Pūpsantį pilvotą moliūgą galima išvysti kone kiekviename darže, nes kad ir kokia būtų vasara, šių daržovių derlius dažniausiai nenuvilia šeimininkų. Tačiau užauginti yra tik pusė darbo, reikia suskubti ir laiku nuimti derlių. Plačiau »

Šiltnamio priežiūra

Šiltnamio priežiūra

Vasaros ir rudens laikotarpiu auginant daržoves šiltnamiuose, susiduriama su kai kuriomis problemomis. Tai – vis trumpėjantis dienos šviesos periodas ir mažėjantis šviesos intensyvumas, aukšta oro temperatūra bei žema jo drėgmė ir intensyvus kenkėjų bei ligų paplitimas. Rudenėjant, daržovių priežiūrai šiltnamyje nebereikia skirti tiek daug pastangų, tačiau augalų būklė ir derlius labai priklauso nuo teisingai ir laiku atliktų darbų. Plačiau »

Baltieji ridikai ir jų auginimas

Baltieji ridikai ir jų auginimas

Ridikėliai – vieni laukiamiausių ankstyvųjų daržovių, kurių per šiltąjį sezoną galima išsiauginti ne vieną derlių. Ridikų yra įvairių veislių, nors dažniausiai žmonės augina mažus, raudonuosius ridikėlius, pastaraisiais metais vis labiau vertinami valgomieji baltieji ridikai (Lot. Raphanus sativus L.). Juose gausu B ir C vitaminų bei kitų maistingų medžiagų. Plačiau »

Kiek laiko dygsta morkos?

Kiek laiko dygsta morkos

Morkos – vienos iš populiariausių daržovių, naudojamų įvairiuose patiekaluose. Taip pat iš jų spaudžiame sultis ir tokiu būdu papildome organizmą būtinomis maisto medžiagomis. Morkose gausu karotinoidų, vitaminų B1, B2, PP, C ir kitų mineralinių medžiagų, todėl jos stiprina akis bei visą organizmą. Plačiau »