Morkų sėklų daiginimas

Morkų sėklų daiginimas

Visų mūsų mėgstamos bei pažįstamos morkos yra vienos seniausiai auginamų daržovių, kuriose gausu karotinoidų, vitaminų B1, B2, PP, C, pantoteno rūgšties, flavonoidų. Sakoma, kad morkas valgyti verta ne tik norint pagerinti regėjimą, bet ir atitolinti senatvę. Taigi, neauginti jų savo darže būtų tikras apsileidimas. Šviežios jaunos morkytės yra skanus traškantis užkandis, kurį mėgsta tiek vaikai, tiek suaugę. Beje, kažkada morkos buvo auginamos dėl lapų, o ne dėl šaknies. Plačiau »

Krapų ir petražolių sėklų daiginimas namuose

Krapų ir petražolių sėklų daiginimas namuose

Tiek krapai, tiek petražolės yra mėgstami kiekvienoje virtuvėje. Šie žalumynai ne tik pagerina įvairių patiekalų skonį, bet yra ir labai naudingi sveikatai, todėl sutinkami, ko gero, kiekviename darže ar sode. Jeigu norite mėgautis šviežiais aromatingais krapų bei petražolių lapeliais anksčiau, orams dar pakankamai nesušilus, galite susidaiginti jų namuose. Ant palangės augantys prieskoniai suteiks Jūsų patiekalams nepriekaištingą skonį, o į interjerą šliūkštelės papildomo „žalio šarmo“. Plačiau »

Sėja prasideda anksčiau, nei daugelis mano

Sėja prasideda anksčiau, nei daugelis mano

Jeigu manote, kad sėja prasideda pavasarį, tai labai klystate. Patyrę sodininkai bei daržininkai žino, jog pavasarį reikia pasitikti jau pasirūpinus tvirtais bei sveikais norimų augalų daigais. Juk tik iš tokių galima sulaukti tikrai gausaus derliaus. Taigi, apie sėklų sėjimą pagalvoti privalu dar žiemą.

Plačiau »

Kaip auginti kardelius, kad žydėtų visus metus?

kaip auginti kardelius

Kardeliai puikiai auga saulėtoje, šiltoje vietoje derlingoje, giliai sukastoje dirvoje. Paprastai dauginami gumbais, tačiau galima juos ir sėti. Gumbai į kardelių sąžalynui numatytą vietą sodinami balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje, paliekant 25 cm tarpus. Sodinimo gylis yra 7-12 cm ir priklauso nuo dirvos savybių. Sunkesnėje dirvoje jis mažesnis, lengvoje didesnis. Plačiau »

Agurkų sėklų daiginimas namuose

agurku seklu daiginimas

Agurkų, žinoma, galima užsiauginti ir sėjant jų sėklas tiesiai į dirvą, tačiau jas sudaiginus namuose, Jūs turėsite stipresnius bei atsparesnius augalus. Beje, ar žinojote, kad tinkamai saugomos agurkų sėklos gali išlikti gyvybingos 8-10 metų. Plačiau »

Narcizai pievoje, kaip ir kada?

narcizai pievoje

Narcizai – nereiklios svogūninės gėlės, pavasarį džiuginančios mus kukliai žemyn palenktais ryškiaspalviais žiedeliais. Tinkamai prižiūrimos vienoje vietoje jos gali augti 4-5 metus. Jei savo pievutėje ar gėlyne prisodinsite skirtingu laiku žydinčių rūšių, saulėtas pavasarinis žydėjimas džiugins Jus nuo kovo pabaigos iki gegužės pabaigos (narcizai puikiai dera su kitomis pavasario gėlėmis). Plačiau »

Avietinių pomidorų sėklos

Avietinių pomidorų sėklos

Pomidoras – labai vertinga daržovė. Pomidorai savyje sukaupę daug žmogaus organizmui naudingų medžiagų: tirpių cukrų, organinių rūgščių, celiuliozės ir pektinų, baltymų, riebalų, mineralinių medžiagų (kalio, fosforo, sieros, magnio, kalcio, geležies, vario, natrio), daug vitaminų (B1, B2, B3, PP, C, A, I, H), taip pat fitoncidinėmis savybėmis pasižyminčio alkaloido tomatino. Šios daržovės valgomos šviežios, keptos, virtos, marinuotos, iš jų ruošiamos salotos bei padažai. Svarbu tai, jog net perdirbti pomidorai (pastos, sultys, padažai) išlaiko visas maistingąsias šviežių vaisių savybes. Plačiau »

Morkų laikymas žiemai

Morkų laikymas žiemai

Traškiomis morkytėmis pasimėgauti gerai ne tik zuikiams iš pasakų. Ši vitamino A gausi daržovė puikiai tinka ir žmonėms. Smagu kai jos šviežios ir tiesiai iš daržo, o kaip morkas išlaikyti per žiemą, kad jos neprarastų nei savo išvaizdos, nei naudingų savybių? Plačiau »