Sodininko darbai rugpjūtį

Sodininko darbai rugpjūti

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo, kurio metu matysime ką nuveikėme šiemet, kokį derlių turėsime ir ką pasidėsime saugoti žiemai. Ir nors vasaros saulė dar tebešildo, tačiau trumpėjančios dienos pranašauja artėjantį rudenį. Tad kokių gi darbų nevalia pamiršti rugpjūtį? Plačiau »

Kiek laiko žydi amarilis?

Kiek laiko žydi amarilis

Amarilis – viena gražiausių kambarinių gėlių. Šios stambiažiedės gėlės dažnai vadinamos žiemos karalienėmis. Tikriausiai todėl, kad šaltuoju metų laiku, šiltose patalpose, jos skleidžiasi viena po kitos, džiugindamos įvairiausiomis spalvomis. Ant amarilio stiebo dažniausiai išsiskleidžia trys ar keturi žiedai. Tačiau, pasak gėlininkų, akylai prižiūrimas augalas gali sukrauti ir daugiau pumpurų. Ir kas svarbiausia, žydėti daugiau nei mėnesį! Plačiau »

Moliūgai, kada juos nuimti?

Moliūgai, kada juos nuimti

Pūpsantį pilvotą moliūgą galima išvysti kone kiekviename darže, nes kad ir kokia būtų vasara, šių daržovių derlius dažniausiai nenuvilia šeimininkų. Tačiau užauginti yra tik pusė darbo, reikia suskubti ir laiku nuimti derlių. Plačiau »

Šiltnamio priežiūra

Šiltnamio priežiūra

Vasaros ir rudens laikotarpiu auginant daržoves šiltnamiuose, susiduriama su kai kuriomis problemomis. Tai – vis trumpėjantis dienos šviesos periodas ir mažėjantis šviesos intensyvumas, aukšta oro temperatūra bei žema jo drėgmė ir intensyvus kenkėjų bei ligų paplitimas. Rudenėjant, daržovių priežiūrai šiltnamyje nebereikia skirti tiek daug pastangų, tačiau augalų būklė ir derlius labai priklauso nuo teisingai ir laiku atliktų darbų. Plačiau »

Baltieji ridikai ir jų auginimas

Baltieji ridikai ir jų auginimas

Ridikėliai – vieni laukiamiausių ankstyvųjų daržovių, kurių per šiltąjį sezoną galima išsiauginti ne vieną derlių. Ridikų yra įvairių veislių, nors dažniausiai žmonės augina mažus, raudonuosius ridikėlius, pastaraisiais metais vis labiau vertinami valgomieji baltieji ridikai (Lot. Raphanus sativus L.). Juose gausu B ir C vitaminų bei kitų maistingų medžiagų. Plačiau »

Kiek laiko dygsta morkos?

Kiek laiko dygsta morkos

Morkos – vienos iš populiariausių daržovių, naudojamų įvairiuose patiekaluose. Taip pat iš jų spaudžiame sultis ir tokiu būdu papildome organizmą būtinomis maisto medžiagomis. Morkose gausu karotinoidų, vitaminų B1, B2, PP, C ir kitų mineralinių medžiagų, todėl jos stiprina akis bei visą organizmą. Plačiau »

Kodėl kopūstai nesuka galvų?

Kodėl kopūstai nesuka galvų

Kopūstai – vieni iš populiariausių daržovių mūsų šalyje. Iš jų gaminame salotas, verdame sriubas ir juos rauginame. Kopūstuose gausu vitamino C, taip pat yra A, B1, B2, B6, P, K vitaminų bei kitų maistingų medžiagų. Tad, kodėl gi šių vertingų daržovių neužsiauginus savame darže? Tuomet būsite tikri dėl trąšų ir ekologiško auginimo. Plačiau »

Braškių priežiūra šiltnamyje

Braškių priežiūra šiltnamyje

Braškės – vienos iš laukiamiausių pirmųjų uogų. Jos vilioja ryškia spalva, sodriu aromatu ir nepakartojamu skoniu. Vieni nekantraudami perka pirmąsias braškes, atvežtas iš užsienio, kiti laukia mūsų ūkininkų produkcijos, treti – vengia ankstyvųjų braškių dėl didelio trąšų kiekio, naudoto augimo skatinimui. Plačiau »

Kuo tręšti daržoves?

kuo tręšti daržoves

Atsakymas, atrodo, elementarus: trąšomis. Tik, kokiomis?

Visiems aišku, kad norint sulaukti gero derliaus, būtina augalams sudaryti tinkamas sąlygas bei aprūpinti juos visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Kažkada pagrindinė trąša daržui buvo gyvulių mėšlas ar iš augalinių atliekų susidaręs kompostas. Vystantis bei tobulėjant įvairioms pramonės šakoms, buvo sukurtos sauso bei skysto pavidalo trąšos. Tai tikras palengvinimas sodininkams bei daržininkams, kurie neaugina gyvulių, tačiau vis vien nori tinkamai pasirūpinti savo daržovėmis bei sulaukti gausaus jų derliaus. Plačiau »

Agurkai, augantys šiltnamyje

Agurkai šiltnamyje

Kas jau kas, o agurkai šilumos pertekliumi tikrai nesiskųs. Šios iš Kinijos ir Indijos subtropinių bei atogrąžų regionų kilusios daržovės mielai tarpsta mūsų šiltnamiuose bei mezga nuo seno vertinamus pailgos formos vaisius. Plačiau »