Būtent po derliaus nuėmimo prasideda svarbiausias braškių lysvių priežiūros etapas, nuo kurio priklausys būsimas kitų metų derlius. Kai kereliai lieka be uogų, pradeda intensyviai augti nauji lapai, ūsai ir šaknys. Kerelių augimo pikas yra nuo liepos vidurio iki rugpjūčio pabaigos. Nuo balandžio iki liepos mėnesio sodinami nauji braškių daigai jau šių metų skynimui. Kitų metų derliui – nuo liepos iki spalio.
Nurinkus nuo kerelių uogas, braškyne jau rikiuojasi kiti svarbūs darbai – reikia purenti tarpueilius, naikinti piktžoles, tręšti ir laistyti. Ligotuose, kenkėjų apniktuose braškynuose, visų pirma apipjaustomi seni pažeisti lapai. Pjaunama ne žemiau, kaip 5cm virš ragelių. Jei lapai sveiki, Lietuvos oro sąlygomis, jų šalinti nereikia. Vėliau rudenį apmirę lapai uždengs kerelius ir bus jiems papildoma apsauga nuo įšalimo.
Toliau purenami tarpulysviai, ravima, purškiama herbicidais, mulčiuojama dirva. Tręšti geriausia bechlorėmis kalio trąšomis. Labai tinka specialios kompleksinės trąšos su mikroelementais. Jei augimo sąlygos nepalankios – trūksta arba yra per daug drėgmės – tręšimas gali būti vykdomas purškiant kompleksines trąšas ant lapų. Jei matome, kad braškyne įsisukusi kokia liga, ar jis apniktas kenkėjų – priemones nuo jų taip pat geriausia purkšti jau po derliaus nuėmimo. Nuo ligų apsaugo ir ravėjimas, vabzdžių naikinimas, ūsų šalinimas. Po derliaus nuėmimo braškyną jums iki rudens dar teks ravėti 1-2 kartus. Kartu su piktžolėmis pašalinami seni, ligoti lapai. Šiuos darbus rekomenduojama baigti iki rugsėjo vidurio.
Ūsus šalinti būtina, nes augalas juos augindamas išnaudoja nemažai maistinių medžiagų, kurias galėtų skirti žiedinių pumpurų krovimui. Braškių šaknys esti paviršiuje, todėl joms reikia daug drėgmės. Jos trūkumą galima kompensuoti ne tik laistant, bet ir mulčiuojant braškyną. Tai taip pat sumažina piktžolių augimą, apsaugo dirvos paviršių nuo didelių temperatūros svyravimų.
Atėjus rudeniui ir krintant oro temperatūrai, braškes būtina apsaugoti nuo šalčio. Lysves galima užpilti durpėmis, apkloti šiaudais ar agroplėvele.
Žymos: braskyno prieziura