Atsakymas, atrodo, elementarus: trąšomis. Tik, kokiomis?
Visiems aišku, kad norint sulaukti gero derliaus, būtina augalams sudaryti tinkamas sąlygas bei aprūpinti juos visomis reikalingomis maistinėmis medžiagomis. Kažkada pagrindinė trąša daržui buvo gyvulių mėšlas ar iš augalinių atliekų susidaręs kompostas. Vystantis bei tobulėjant įvairioms pramonės šakoms, buvo sukurtos sauso bei skysto pavidalo trąšos. Tai tikras palengvinimas sodininkams bei daržininkams, kurie neaugina gyvulių, tačiau vis vien nori tinkamai pasirūpinti savo daržovėmis bei sulaukti gausaus jų derliaus.
Vėliau augant žmonių sąmoningumui bei žinioms, didėjant susidomėjimui ekologija ir sveika gyvensena, dalis daržovių augintojų nusprendė grįžti prie natūralių tręšimo būdų. Internete Jūs tikrai galite rasti įvairių receptų, kaip, kada ir kuo galima tręšti augalus, nenaudojant pirktinių trąšų. Ar jais pasinaudosite, spręskite patys.
Sodo prekių parduotuvėse šiuo metu galima rasti iš tiesų nemažą trąšų asortimentą. Galėsite rinktis universalias, arba net konkrečioms daržovių rūšims skirtas trąšas. Kadangi dažnas pirkėjas nori savo daržoves tręšti kuo natūralesnėmis (tegul ir pirktinėmis) trąšomis, pardavėjai stengiasi šiuos norus patenkinti. Pavyzdžiui, Jūs galite įsigyti natūralaus granuliuoto paukščių mėšlo, ar kitokių organinių trąšų, kurios tikrai nepavers Jūsų daržovių “cheminėmis mutantėmis”.
Beje, tręšimui nuo seno naudojamas mėšlas vis dar lieka pačia geriausia organine trąša. Jis ne tik aprūpina augalus maistinėmis medžiagomis, bet ir labai pagerina dirvos struktūrą. Šalia mėšlo dažnai rekomenduojama naudoti dar ir mineralines trąšas.
Kitos populiarios organinės trąšos, kuriomis verta praturtinti savo daržo žemę, yra kompostas, durpės (ypač tinkamos žemapelkių durpės), sapropelis arba ežerų dumblas (jis taip pat naudojamas ir kai kurioms SPA procedūroms), žaliosios trąšos arba sideratai (tam tikros augalų rūšys, kurios paaugintos sumaišomos su dirvožemiu jį apariant) bei mulčias (jis dar ir stabdo piktžolių kerojimą).