Agurkai, augantys šiltnamyje

Kas jau kas, o agurkai šilumos pertekliumi tikrai nesiskųs. Šios iš Kinijos ir Indijos subtropinių bei atogrąžų regionų kilusios daržovės mielai tarpsta mūsų šiltnamiuose bei mezga nuo seno vertinamus pailgos formos vaisius.

Tinkamiausia temperatūra šiems augalams yra apie 22-25 laipsnius šilumos. Šiltnamiuose žymiai lengviau ją tokią palaikyti. Juk lietuviškos vasaros ne visada lepina mus atogrąžams būdinga šiluma. Deja, uždaroje erdvėje auginant agurkus, gali susidaryti palankesnės sąlygos visokių ligų ir grybelių atsiradimui.

Kodėl būtent savidulkiai?

Kad minėtų susirgimų išvengtumėte, rinkitės atsparesnes, šiltnamiams tinkamesnes savidulkes agurkų hibridų veisles. Hibridinių agurkų sėklos būna kiek brangesnės, tačiau savo kainą jos atperka gausesniu bei sveikesniu derliumi.

Į šiltnamius, be abejo, taip pat patenka bitės ir kitokie vabzdžiai, tačiau vis vien čia yra mažesnė tikimybė, kad agurkų žiedai bus laiku apdulkinti. Taigi, savidulkės veislės yra tiesiog parankesnės auginimui šiltnamiuose.

Svarbu žinoti, ko Jūs norėsite iš savo agurkų

Ieškodami agurkų sėklų ar daigų, Jūs jau privalote žinoti, kad auginsite juos šiltnamyje. Dar vienas dalykas, ką turite nuspręsti tam, kad būtumėte patenkinti savo derliumi – kam bus skirti Jūsų agurkai. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kai kurios veislės yra universalios, tačiau tam tikrų veislių agurkus galima valgyti tik šviežius šviežius, nes jie netinka nei rauginimui, nei marinavimui.

Taigi, apsisprendę, kiek ir kokių agurkų auginsite bei kur juos po to dėsite, jau galite planuoti savo šiltnamį bei pirkti sėklas, ar daigus. Jei abejojate, ar tinkamai pasirinkote, nesidrovėkite klausti sodo prekių parduotuvių darbuotojų ar konsultuotis su kitais agurkų augintojais.

Beje, kai kurios veislės gali sėkmingai augti bei nokinti derlių tiek lauke, tiek šiltnamiuose (pavyzdžiui Aladyn H, Rodniciok Natur H, Krak H, Anulka H).