Turbūt daugelis žino, kad sodo ir daržo augalų tręšimas prasideda pavasarį, tačiau ne visi susimąsto, jog rudeninis tręšimas yra būtinas daugeliui žiemojančių, daugiamečių augalų, vaiskrūmių bei vaismedžių. Kodėl? Dažniausiai, rudenėliui įsibėgėjus, grėbiame lapus, dirvą paliekame pliką ir žiemojantys augalai negauna tų medžiagų, kuriomis natūraliai gamta patręšia miškuose ir laukuose.
Kaip gyvūnai, taip ir sodo bei daržo augmenija stengiasi prisisotinti maistinėmis medžiagomis, kurių prireiks ilgajam miego periodui bei sveikam augimui, sulaukus pavasario. Jeigu mes surenkame visus senus lapus, išrauname piktžoles, dirvožemyje nevyksta pilnavertis puvimo procesas, kurio metu susiformuoja natūralios trąšos.
Rudeninio tręšimo ypatumai
Rudenį svarbu prisotinti augalus fosforu ir kaliu, nes pastarasis reikalingas šaknų augimui, o fosforas – pavasariniams pumpurams bei žiedams. Žinoma, nereikia pamiršti ir azoto, jo prireiks sėkmingam augimui. Todėl geriausia rinktis subalansuotą mišinį, pavyzdžiui, „Trąšos ruduo“.
Mišinys skirtas sodo, daržo daugiamečių augalų bei dekoratyvinių augalų tręšimui. Jeigu nesuspėjote rudenį, tuomet pamaitinkite augalus ankstyvą pavasarį.
Maistingosios medžiagos būtinos ne tik būsimam augimui, bet ir saugiam žiemojimui. Nepalankios oro sąlygos kenkia silpniems augalams, todėl pavasario jie gali ir nesulaukti.
Jeigu norite sulaukti kokybiško ir gausaus derliaus, specialiu mišiniu „Trąšos ruduo“, tręškite braškes, vaiskrūmius, uogakrūmius ir vaismedžius. Instrukcijoje rasite nurodytas trąšų normas, reikalingas vienam kartui. Geriausia augalus prisodrinti mineralinėmis medžiagomis ankstyvą rudenį, tuomet jie lengviausia pasisavins trąšas.
Tačiau, vertėtų atkreipti dėmesį, kad trąšos patektų tiesiai į žemę ir lengvai pasiektų šaknis, bet neliestų šakelių, lapelių ir kamieno. Išbėrę reikiamą kiekį trąšų šaknų plote, arba ant dirvos paviršiaus prieš kasimą, gausiai palaistykite vandeniu.
Tręšti neverta tų augalų, kuriems nereikia derlingos žemės ir jiems pilnai pakanka to, ką gauna natūraliu būdu. Tręšiant tokius augalus, gaunamas priešingas efektas.
Žymos: Trąšos ruduo