Kiek laiko dygsta paprikos?

Palyginus su kitomis daržovėmis, paprikų vegetacijos trukmė gana ilga, todėl jas geriausia auginti sodinant daigus, kurių galima užsiauginti apšildomame šiltnamyje. Paprikų sėjos laikas priklauso nuo auginimo vietos. Jei daigelius žadate sodinti į nešildomą šiltnamį, po polietilenine priedanga ar lauke, sėklas reikia suskubti pasėti kovo antrąjį ar trečiąjį dešimtadienį.

O kada gi jau galima persodinti?

Paprikų sėklos sėjamos skaičiuojant 55-60 dienų nuo pasėjimo iki daigų išsodinimo. Ilgiau laikomi sodinukai perauga ir tampa netinkami persodinimui. Pasėtos paprikos išdygsta negreitai, tik po 12-15 dienų. Pasirodžius pirmiesiems lapeliams, daigus reikia pikuoti, t.y. persodinti į didesnius, durpių substratu pripildytus indelius, tokiame pačiame gylyje, kaip ir buvo prieš tai. Kad daigai neišstyptų, patariama pirmąsias dienas po pikavimo paprikas laikyti žemesnėje temperatūroje, o vėliau išlaikyti optimalią (22–25 oC dieną ir 15–18 oC naktį) temperatūrą.

Daigų sodinimo į dirvą laikas apskaičiuojamas atsižvelgiant į tai, kokia temperatūra gali būti šiltnamyje ar lauke, nes anksčiau pasodinti daigeliai, dėl šilumos ir šviesos trūkumo, gali išstypti, tad bus liauni, trapūs, greitai lūš. Tokiu atveju net gali prireikti papildomo apšvietimo. Anksčiau sodinti sodinukus galima tik turint šildomą šiltnamį. Persodinimui tinkami daigai turi būti apie 20-30 cm aukščio, tvirti, išsišakoję, gali turėti net 10-15 lapų ir kelis besimezgančius žiedus.

Paprikos – reiklūs dirvai augalai. Geriausiai auga humusingose priesmėlio ar lengvo priemolio dirvose. Dirva turi būti sukultūrinta ir nerūgšti (pH 6,5). Persodinant, iš puodelių daigai išimami su visomis žemėmis, stengiantis, kad žemės nenubyrėtų nuo šaknų. Prieš persodinimą puodelius rekomenduojama palaistyti. Į dirvą daigai sodinami 2–3 cm giliau negu augo iki tol. Sodinimo atstumai: aukštaūgių veislių – 60 x 30 cm (5–6 augalai 1 m2), žemaūgių – 40 x 20 cm (10–11 augalų 1 m2).