Žiema – metas, kai kambarinius augalus alina natūralios šviesos trūkumas, šaltis ant palangės ir sausas oras, kurį sukelia būsto šildymas. Už tokią „puokštę“ augalai tikrai nepadėkoja. Todėl žiema – augalų poilsio metas, tačiau kartu – tai metas, kai turime jais rūpintis itin atsakingai: priežiūros mažiau, tačiau ji rūpestingesnė.
Laistymas, tręšimas ir dulkių valymas
Laistymas skatina augimą, o dėl natūralios dienos šviesos trūkumo augalai nespėja pasigaminti reikiamo kiekio maistingųjų medžiagų, todėl augalai ne auga, o priešingai – skursta ir žūsta. Dažnai ir gausiai laistoma žemė įmirksta, todėl augalų lapai ima ruduoti ir kristi, o šaknys supūva. Skurstančius augalus greičiau užpuola grybinės ligos, žemėje gali įsiveisti muselės. Kambarinius augalus žiemą laistykite žymiai rečiau ir ne taip gausiai: lapinius augalus užtenka palaistyti kartą per mėnesį, sukulentus ir kaktusus žiemą galite nelaistyti iš viso, o žydinčias gėles – pagal poreikį, 2–4 kartus per mėnesį. Svarbiausia lėkštutėse nepalikti vandens pertekliaus, kad nesupūtų šaknys.
Tręšimą taip pat reikėtų pamiršti: nežydinčių kambarinių augalų žiemą galite netręšti iš viso arba tręšti tik kartą per mėnesį trąšomis, kurių sudėtyje yra nedidelis azoto kiekis. Žydinčias kambarines gėles tręšti reikia kartą arba du per mėnesį.
Žiemą augalai gauna ir taip labai nedaug natūralios dienos šviesos, o ant lapų susikaupęs dulkių sluoksnis gali šviesos pasisavinimą stabdyti dar labiau. Todėl labai svarbu žiemą reguliariai nuo kambarinių augalų lapų nuvalyti dulkes: tam pagal lapų paviršiaus tipą galima rinktis minkštus šepetėlius, natūralaus pluošto kempinėles, o smulkialapius augalus galite pastatyti į vonią ir nulieti silpna vandens srove.
Nukelkite gėles nuo palangės
Žiemą ne mažiau svarbi ir augalų vieta: šiuo metu rekomenduojama kambarinius augalus nukelti nuo palangių, po kuriomis yra radiatoriai, nes iš apačios kylanti didelė šiluma ir nuo lango sklindantis šaltis gali numarinti augalus. Taip pat augalų šakelės negali liestis prie lango stiklo, nes stipriau pašalus jos gali nušalti, augalams kenkia ir šaltis, kurio išvengti nepavyks vėdinant kambarius žiemą. Ant palangių rekomenduojama laikyti tik kaktusus ir sukulentus, kurie mėgsta žiemoti vėsiai – maždaug 10 °C temperatūroje.
Taigi, žiema – poilsio laikas kambariniams augalams, tačiau šiuo metu labai svarbu tinkamai jais pasirūpinti: rečiau ir mažiau laistyti, tręšti, reguliariai nuvalyti dulkes nuo lapų ir patraukti nuo palangės ir lango.
Žymos: kambarinius augalus