Kaip sodinti daržoves?

Daržovių sodinimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti visai paprastas dalykas. Juk ant kiekvieno sėklų pakelio būna nurodyta informacija apie tai, kada rekomenduojama jas sėti, kada persodinti į daržą, ar šiltnamį bei kada galime tikėtis derliaus. Paprasta? Na, taip, kol nepradedi gilintis.

Iš tikrųjų, daržovių sodinimas yra tam tikras įsiklausymo į gamtos ritmus menas. Juk mes norime ne šiaip jas pasodinti ar pasėti, bet ir džiaugtis jų augimu bei duodamais vaisiais. Taigi, jei nesate patyręs daržininkas, šioje srityje Jums gali kilti nemažai klausimų. Paruošėme Jums keletą punktų apie tai, į ką reikia atkreipti dėmesį, jei norite sulaukti kuo geresnio derliaus:

  • Vieta ir dirvožemis. Kiekviena daržovių rūšis turi savus poreikius. Vieni augalai geriau jaučiasi pavėsyje, kiti saulėkaitoje. Vieniems patinka drėgmė, o kiti mėgaujasi sausesniu dirvožemiu. Kai kas geriau auga smėlingoje žemėje, o kai kas molingoje ar durpingoje. Planuodami savo daržą, turėkite tai galvoje.
  • Kaimynystė. Pasirodo, kai kurie augalai nesutaria vieni su kitais ir susodinti šalia ima “ožiuotis” bei prasčiau augti. Taip pat priešingai – jei šalia augs vienos kitoms “simpatizuojančios” daržovės, jų derlius bus žymiai geresnis. Taigi, pavyzdžiui, morkos nebus ypač patenkintos bulvių ir burokėlių kaimynyste, tačiau džiaugsis žirnių, česnakų, svogūnų, porų ir prieskoninių žolelių draugija.
  • Laikas. Šis punktas gana paprastas. Tiesiog laikykitės rekomendacijų, kurias rasite ant sėklų pakuotės. Ten visada būna nurodyta, kada geriausia sėti Jūsų pasirinktas daržoves bei kada jų daigus persodinti į daržą ar šiltnamį.
  • Mėnulio poveikis. Dauguma daržininkų žemės palydovo galia augmenijai neabejoja. Remiantis mėnulio kalendoriumi, kurį šiais laikais lengvai galima susiieškoti internete, kiekvienai augalų rūšiai galima rasti tam tikras dienas, kurios yra tinkamiausios sėjai, persodinimui, ar genėjimui.