Braškės – vienos iš laukiamiausių pirmųjų uogų. Jos vilioja ryškia spalva, sodriu aromatu ir nepakartojamu skoniu. Vieni nekantraudami perka pirmąsias braškes, atvežtas iš užsienio, kiti laukia mūsų ūkininkų produkcijos, treti – vengia ankstyvųjų braškių dėl didelio trąšų kiekio, naudoto augimo skatinimui.
Jei nepasitikite kitais ir norite patys išsiauginti ankstyvesnį, nei įprasta, braškių derlių – auginkite jas šiltnamyje. Tačiau norime iš anksto įspėti, kad nesodintumėte tiesiai į dirvą, kurioje praėjusią ar net šią vasarą auginote pomidorus bei agurkus. Dažnai, net po šaknų pašalinimo, dirvoje lieka įvairių ligų sukėlėjų bei kitų kenkėjų. Todėl žemę reikėtų atnaujinti ir patręšti gerai perpuvusiu mėšlu bei specialiomis, braškėms skirtomis trąšomis.
Jeigu bijote rizikuoti, sodinkite braškes į maišus, kibirus ar vazonėlius. Tuomet žemė bus šviežia, apsaugota nuo ligų bei derlinga. Braškės gerai dera ir nešildomame šiltnamyje, žinoma, jei neužklumpa netikėti šalčiai. Tokiais atvejais jau reikėtų šildyti.
Braškių sodinukus galima sodinti nuo rugpjūčio mėnesio iki pat žiemos, arba ne vėliau kaip kovo mėnesį. Jeigu sodinsite lysvėse, reikėtų jas specialiai parengti: išvedžioti drėkinimo sistemą, pakelti, patręšti ir tiesti plėvelę. Nors braškėms ypatingos priežiūros nereikia, tačiau svarbu reguliariai laistyti. Žinoma, persistengti taip pat nederėtų. Laistykite kartą per savaitę gausiai, arba lašeliniu būdu – dažniau.
Planuojantiems auginti ne tik sau, bet ir pardavimui, rekomenduojame įsirengti specialius stelažus, kad išnaudotumėte esamą erdvę bei būtų patogiau skinti uogas.
Braškes, augančias lysvėse, prieš žiemą reikėtų apdengti šiaudais arba plėvele, kad nenušaltų šaknys ir stiebai. Tačiau pavasarį laiku nudenkite, kad spėtų užderėti anksčiau nei lauke. Jei dengsite šiaudais, pavasarį šiek tiek jų galite palikti, kad apsaugotų nuo piktžolių.
Vazonuose išaugintas braškes galite persodinti į lysves, jos peržiemos ir sulauksite antrojo derliaus.