Kaktusai ir kiti sukulentai ant mūsų palangių – jau seniai ne naujiena. Šie augalai yra patrauklūs savo egzotiška išvaizda ir paprasta priežiūra. Jie lėtai auga, todėl ankštuose butuose yra labai mėgstami. Tinkamai prižiūrimi kaktusai ne tik gražiai atrodo, bet ir pradžiugina savo augintojus žydėdami. Per žiemą laikyti vėsiau ankštuose vazonuose, pavasarį jautę vandens stygių – vasarą jie tikrai bus pasiruošę pasidabinti ryškiaspalvių žiedų vainikais.
Kaktusams patinka šviesa, bet juos reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad nenudegtų. Laikomi per tamsiai jie išstypsta ir tampa negražūs. Šie augalai gali iškęsti ilgas sausras, tačiau vasaros metu rekomenduojama juos laistyti kas antrą ar trečią dieną (tik neperlieti). Palankiausias metas laistymui yra vakaras. Ypač svarbu palaistyti po karštos dienos. Per karščius net patartina įmerkti vazonėlius į vandenį ir leisti žemėms jo prisigerti. Vėliau vazonėliai sustatomi į savo vietas bei atsukami į saulę tuo pačiu šonu, kaip ir prieš tai. Šitokiu būdu kaktusai laistomi du kartus per savaitę.
Taip pat kaktusams patiks, jei kartas nuo karto nupurkšite juos drungnu nekalkingu vandeniu. Vasarą nupurkšti kaktusai greitai išdžiūsta ir gražiau atrodo, nuo jų nusiplauna dulkės. Dauguma žmonių galvoja, kad šiems augalams tręšimas nereikalingas, tačiau dabar jau galima įsigyti būtent kaktusams skirtų trąšų. Jomis tręšiami kaktusai tampa dekoratyvesni, lengviau pražysta. Orams atšilus, kai kurios kaktusų rūšys labai gerai jaučiasi išneštos į lauką. Jei nėra galimybės to padaryti, galima bent jau išgabenti augalus į balkoną. Į lauką nepatartina nešti kaktusų, kurių stiebai padengti pūkeliais.
Mėgstate kurti kompozicijas iš kaktusų? Labai gerai – šiems augalams patinka draugija, tai primena jų natūralų augimą gamtoje. Svarbu tik parinkti panašius poreikius turinčias rūšis. Sukinėti vazonėlių nepatartina. Nepaisant “aršios” išvaizdos, tai yra jautrūs augalai ir dažnai sukinėjami gali numesti sukrautus pumpurus.
Žymos: kaktusu prieziura