Kiekvienas pasodinęs ar pasėjęs agurkus, nekantriai laukia sodriai žalių, sveikų lapų, geltonų it saulė žiedų ir sultingų, kvapnių vaisių. O ką daryti, jei tik, nudžiuginę savo grožiu, žiedai staiga ima ir pradeda vysti, net neužsimezgus vaisiams?
Priežasčių gali būti įvairių:
- Turbūt jau žinote, kad agurkų stiebai sparčiai auga, vystosi lapai, žiedai ir vaisiai. Šis procesas yra spartesnis nei kitų daržovių. Todėl, suprantama, kad augalui reikia kur kas daugiau maistinių medžiagų, kurias siurbia iš dirvos. Todėl prieš sėdami ar sodindami turėtumėte pasirūpinti dirvožemiu. Agurkai mėgsta lengvą, purų priesmėlį, tačiau tinka ir kito tipo žemė, svarbu, kad ji būtų gerai išpurenta ir leistų silpnai šaknų sistemai vystytis. Nepatartina sodinti kasmet toje pačioje vietoje ir ten, kur augo moliūginiai augalai. Geriau sodinkite ten, kur augo pomidorai, bulvės, kopūstai ar kiti šakniastiebiai. Į tą pačią vietą galite sodinti po dviejų ar trijų metų, prieš tai patręšę organinėmis trąšomis.
- Taip pat svarbu, kad vieta būtų šilta ir saulėta. Tai gali būti atviras laukas ar šiltnamis.
- Viena iš esminių agurkų vaisių nemezgimo priežasčių – netinkamas laistymas. Jokiu būdu nelaistykite labai šaltu vandeniu! Puikiai tiks lietaus vanduo, žinoma, galite laistyti šulinio vandeniu, tačiau ilgiau palaikykite saulėtoje vietoje kol sušils. Staiga atšalusi dirva – žiedų kritimo priežastis. Žydint ir mezgant vaisius, agurkus reikėtų laistyti kas 1 – 3 dienos, priklausomai nuo oro sąlygų. Jei karšta ir sausa, tuomet kasdien arba kas dvi dienas. Šiltu vandeniu liekite geriau vakare, kad nenudegtų lapai ir greit neišgaruotų vanduo.
- Tinkamiausios agurkų augimo sąlygos, tai – optimali dirvožemio ir oro drėgmė. Jei per šlapia ar per sausa, galima tikėtis nuostolių. Nuo per didelės drėgmės gali pūti šaknys. Nuo per didelės kaitros, pavyzdžiui, šiltnamyje, taip pat gali kristi žiedai.
Taigi, kokybiškam vaisių mezgimui reikia maistingos žemės, pakankamos drėgmės, saulės ir tinkamo laistymo šiltu vandeniu.