Paprikas puola tos pačios ligos, kaip ir pomidorus. Jos atsiranda dėl kelių priežasčių:
- Blogos dirvos struktūros,
- Neteisingo laistymo režimo,
- Maisto medžiagų trūkumo arba pertekliaus;
- Neteisingo cheminių apsaugos priemonių naudojimo;
- Prasto mikroklimato, t. y. šviesos ir temperatūra trūkumo ar pertekliaus ir kt.
Ligos silpnina augalą, sutrikdo jo augimą, dėl ko augalas vysta ir nyksta. Tad susipažinkite su dažniausiai pasitaikančiomis paprikų ligomis ir kovos su jomis būdais. Viršūnių puvinio požymiai – vaisiaus viršuje pasirodžiusi vandeninga, tamsiai žalia dėmė, kuri sparčiai tamsėja ir plečiasi, o laikui bėgant, apima daugiau negu pusę vaisiaus. Po kurio laiko, pažeistos vietos sudžiūva ir susitraukia. Ši liga vystosi esant aukštai temperatūrai, mažam oro drėgnumui ir kalcio trūkumui. Geriausia viršūnių puvinio profilaktika – tinkamas augalų laistymas. Kad nepritrūktų maistinių medžiagų, aktyviuoju vaisių augimo laikotarpiu, paprikas rekomenduojama, 1-2 kartus per savaitę, purkšti 1 % kalio salietros arba kalio chlorido tirpalu. Papildomas tręšimas – kalcio salietros tirpalu (40 g: 10 l), stiklinę skiedinio skiriant vienam augalui.
Stiebų puvinys pasižymi tuo, kad ima vysti augalų lapai, o stiebo apačioje atsiranda pilkos ir juodos dėmės. Su šia liga kovojama paprikas purškiant vario preparatais. Profilaktikai labai svarbi sėjomaina, atsparių veislių parinkimas ir piktžolių naikinimas.
Juodoji kojelė pasirodo ant paprikų daigų. Pažeista stiebo apačia suminkštėja, patamsėja ir susitraukia, dėl ko augalas žūva. Dažniausiai ši liga vystosi nevėdinamuose šiltnamiuose ir dirvos paviršiuje susidarius plutelei. Kovoti su liga padės sėklų ir dirvos dezinfekavimas bei teisingas šiltnamio mikroklimatas.
Sausligei (alternariozei) vystytis palankūs karšti, su periodiškais lietumis, orai. Ligos pradžioje, ant apatinių, o vėliau ir viršutinių, lapų susidaro didelės rudos dėmės. Laikui bėgant, lapai apmiršta, o ant vaisių atsiranda juodos dėmės. Sausligė pažeidžia tiek daigus, tiek suaugusius augalus. Ši liga perduodama per sėklas ir nepašalintus augalų likučius, gali patekti per lietaus, laistymo vandenį, ar atnešta vėjo. Labai svarbu išlaikyti sėjomainą – paprikų nesodinti į ta pačią vietą ar ten, kur anksčiau buvo auginami pomidorai. Geriausia, jei į tą pačią vietą paprikos grįš po 3-4 metų.