Braškių priežiūra žiemai

Kartais nutinka taip, jog nuėmę paskutinį derlių žmonės palieka braškes likimo valiai. Taip nutikti neturėtų, nes nuo braškių paruošimo žiemai priklausys artėjančio derliaus gausa. Tad nuo ko pradėti nuėmus paskutines uogas:

  • Pirmiausia reikia išlaikyti tvarką. Nesvarbu ar Jūsų paskutinis derlius nuimamas liepos, ar rugsėjo mėnesį – reikia ravėti ir neužleisti piktžolėmis.
  • Pašalinus piktžoles, reikėtų purkšti herbicidais, supurenti tarpueilius, jeigu norite, padenkite mulčo sluoksniu. Ravėdami pasistenkite nepalikti piktžolių šaknų, antraip jos kaipmat ataugs.
  • Nuėmus derlių suintensyvėja ūsų, šaknų, lapų augimas, todėl braškės gali išsikeroti į tarplysvius ir mėginti „okupuoti“ gretimas lysves, todėl reikėtų iškasti naujus daugelius, jei išaugę ne vietoje. Jeigu gretimai yra vietos ir norite plėsti braškyną, tuomet paruoškite dirvą ir tegul sėkmingai sau braškės kerojasi.
  • Jaunų braškių lapus karpyti nėra būtina, tačiau pašalinti ligotus reikėtų. Rekomenduojama pjauti senesnius, 3 – 4 metų lapus. Pjaunant reikėtų palikti ~ 5 cm stiebelius.
  • Pašalinę piktžoles ir atlikę kitus formavimo darbus, galite patręšti dirvą. Tinkamiausia trąša – azotas. Jeigu prieš sodinant, dirva nebuvo praturtinta kalio ir fosforo trąšomis, tuomet jas reikėtų naudoti dvejus metus iš eilės, iškart po braškių derliaus nuėmimo. Rinkitės patikimas ir saugias trąšas, kurių kokybė bus tinkama sveikatos atžvilgiu.
  • Jeigu kai kurie braškių krūmeliai buvo užkrėsti ligomis, tačiau nunyko ir sukrito į dirvą, reikėtų purkšti specialiomis priemonėmis. Instrukciją rasite ant pakuotės ir visada drąsiai klauskite konsultanto patarimo, jei neaiškus naudojimas. Nenaikinant ligų, jos tik plėsis ir kasmet atsinaujins, nes ligų sukėlėjai itin sėkmingai žiemoja dirvoje.

Kaip matote, braškių parengimas žiemai yra būtinas, jeigu norite išsaugoti sveikus krūmelius ir sulaukti sultingų, didelių uogų.