TULPĖS VAZONĖLYJE

Tikriausiai, sunku būtų rasti žmogų, nesižavintį tulpėmis. Šiuo metu jų veislių pasirinkimas yra toks didelis, kad kiekvienas gali rasti sau patinkančią žiedų spalvą, dydį ir formą. Anksti vazonėliuose pražydintos tulpės skleidžia ypatingą pavasarinių nuotaikų dvelksmą.

Pražydinimui vazonėliuose labiau tinka žemaūgės, ankstyvosios tulpės. Jei manote, kad žiemos metu jų svogūnėliai tiesiog „miega”, šiek tiek klystate. Būtent ramybės būsenoje augalas kaupia jėgas ir ruošiasi būsimam augimui bei žydėjimui. Veikiant skirtingomis temperatūromis, svogūnėlius galima prižadinti anksčiau. Geriau nusimanant, net norimai datai – Naujiesiems metams, Valentino šventei, ar šiaip pavasario „paspartinimui”.

Tai kaip gi „priprašyti” tulpes žydėti?

Tulpių pražydinimui iš pradžių jų svogūnėliai laikomi aukštesnėje, o paskui žemesnėje temperatūroje. Visą liepos mėnesį iškastus bei atrinktus svogūnėlius laikykite apie 23 laipsnių šilumoje, rugpjūtį temperatūrą pažeminkite iki 20 laipsnių, o rugsėjį – iki 16-17. Nedideli temperatūros nukrypimai žalos nepadarys, tačiau smarkūs svyravimai tikrai sustabdys sklandų žiedyno formavimąsi.

Prieš sodindami svogūnėlius į parinktus indus, nuvalykite juos nuo apmirusio viršutinio sluoksnio. Taip jie lengviau įsišaknys. Substratu užpildykite ⅔ sodinimui skirto indo aukščio ir lengvai paspauskite. Svogūnėlius sustatykite 1-1,5 cm atstumu vienas nuo kito bei užpilkite substratu arba smėliu. Tame pačiame inde geriausia sodinti vienos veislės ir panašaus dydžio svogūnėlius, kad jie imtų augti bei pražystų panašiu metu. Pasodintas tulpes palaistykite ir neškite į patalpą, kurioje temperatūra laikytųsi ne aukštesnė nei 9 laipsniai šilumos ir ne žemesnė, nei 5 laipsniai šalčio. Gruodžio pabaigoje ji jau turi būti nuo 2 laipsnių šilumos iki 4 laipsnių šalčio.

Į pražydinimo patalpą indas su tulpėmis atnešamas likus trims savaitėms iki numatyto žydėjimo. Tuo metu jų daigai jau turėtų būti 5-8 cm aukščio. Patalpos temperatūra pradžioje palaikoma apie 12-15 laipsnių šilumos, o po keturių dienų reikėtų pakelti iki 16-18 laipsnių. Kai žiedų pumpurai įgauna spalvą, ją vėl pažeminkite iki 14-15.

Žymos: