TULPĖ: TA PATI, BET KASKART KITOKIA

Tulpės – pavasarinės gėlės, kurių laukiame bene labiausiai. Ne todėl, kad jos išskirtinės ar ypatingos, bet todėl, kad tai vienos iš pirmųjų gėlių, pasirodančių po ilgos ir niūrios žiemos. Tačiau verta tulpių laukti ir dėl jų išskirtinumo: manoma, kad pasaulyje yra apie 100 tulpių rūšių ir daugiau kaip 10 tūkstančių veislių, todėl, atrodo, tos pačios tulpės kiekviename darželyje – vis kitokios.

Tulpių įvairovė

Jei ieškote gėlės, kuri gali taip varijuoti spalvomis, formomis, dydžiais, aukščiais ir net žydėjimo laiku, tai tulpė – vienas iš geriausių pavyzdžių. Visi žinome, kaip atrodo įprasta tulpė, tačiau jų yra net gi tokių, kurias pamatę galime nepatikėti, kad tai būtent ši gėlė. Kai kurios tulpių veislės primena rožes, bijūnus, lelijas ir kitas gėles.

Dėl tokios plačios tulpių įvairovės jos klasifikuojamos į tam tikras grupes pagal bendriausius požymius. Vienas iš tokių – tai žydėjimo laikas, pagal kurį tulpės skirstomos į ankstyvąsias, vidutinio ankstyvumo ir vėlyvąsias veisles.

Ankstyvosios tulpės pražysta kovo pradžioje–balandžio pabaigoje, vidutinio ankstyvumo – balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje ir kartais sutampa su ankstyvųjų tulpių žydėjimo laiku, o vėlyvosios – gegužės mėnesį arba kartais net birželio pradžioje. Ankstyvosios tulpės yra nedidelės, su smulkiais žiedais, todėl labiau tinka apželdinimui nei puokštėms gaminti, o vėlyvosios – didelės, su stambiais žiedais, todėl, atvirkščiai, labiau mėgstamos floristų ir netinkamos apželdinimui.

Exclusive linija

Tulpių žiedų gausa, grožis ir žydėjimo trukmė tiesiogiai priklauso nuo svogūnėlių kokybės. Norintiems eliminuoti klaidų tikimybę ir džiaugtis kokybiškais ir amą atimančiais pavasariniais tulpių žiedais yra sukurta Exclusive linija, į kurią yra atrinkti tik patys kokybiškiausi tulpių svogūnėliai. Tačiau ne svogūnėlių kokybė yra esminis šios linijos bruožas, o žiedų puošnumas ir išskirtinumas.
Taigi, jei ir Jūs nepripažįstate, kad tulpės – nuobodžios gėlės, ir kaskart stebitės jų žiedų įvairove, Exclusive linija yra sukurta specialiai Jums. Pavasarį nustebsite, kokios ypatingos gali būti šios, atrodo, visiems žinomos gėlės.

Žymos: ,