Sodo darbai lapkritį

Lapkritis – paskutinis mėnuo pabaigti likusius sodo, daržo ar kitus lauko darbus, kuomet vis dar vyrauja pliusinė temperatūra ir galima saulėtą dieną maloniai atlikti, ko nespėjote. Keičiantis ir šiltėjant klimatui, žolė ir piktžolės auga kur kas ilgiau, kol jų nepakanda nuolatinės šalnos, todėl nereikėtų iš anksto džiūgauti, jog nuo rugsėjo antrosios pusės nebereikės ravėti.

Tad reikėtų nepatingėti ir iš lysvių, tarplysvių bei gėlynų pašalinti prisiveisusias piktžoles, antraip jos vos pajutusios pavasarį dar labiau plėsis, o Jums tai tikrai nenaudinga.
Jeigu šiluma pakankamai ilgai užsitęsė ir neskubėjote rauti šakniavaisių ar kitų, vėlyvų daržovių derliaus, pats laikas tai atlikti.

Kitas, ne mažiau svarbus darbas – lapų grėbimas ir vaisių likučių pašalinimas. Ar žinote, kodėl geriau sode nepalikti prikritusių lapų? Ne dėl to, kad neestetiška, o tiesiog kai kurie iš jų gali būti pažeisti įvairių ligų, kurios pateks į žemę ir nukeliaus atgal link medžių. Taip išauga tikimybė ligoms plėstis ir apimti vis daugiau Jūsų augmenijos.

Jei rūpinatės mūsų šalyje pasiliekančiais paukščiais, galite sveikesnius, kabančius obuolius palikti jiems maistui, tačiau supuvusius ir besimėtančius ant žemės geriau surinkti.
Kuo daugiau paliksite maisto ant dirvos, tuo daugiau sulauksite mažųjų svečių. Jei nebijote, kad pamilusios Jūsų teritoriją pelės suksis lizdus ir maitinsis Jūsų likusiomis gėrybėmis, tuomet būsite tikri geradariai. Jeigu saugote savo teritoriją ir nenorite sulaukti netikėtos žalos, geriau pasirūpinkite sodo ir daržo švara.

Gyvenantiems arčiau miškų ir laukų, lapkritį pats metas pasirūpinti vaiskrūmių ir medelių saugumu. Priklausomai nuo situacijos, galite rinktis:

  • Repelentą ir juo nutepti kamienus;
  • Specialų tinklelį, kuriuo reikia apgaubti kamieną;
  • Apsaugines tvoras, jei pas Jus apsilanko ne tik smulkūs žinduoliai, bet stambūs, tokie kaip stirnos.

Šalčiui neatsparius augalus reikėtų apdengti spygliuočių šakomis arba specialia danga. Tačiau rekomenduojame jų taip iki pavasario be priežiūros nepalikti, nes esant kritulių stygiui jie tiesiog išdžius. Jei rudenį ir žiemą dominuoja sausos ir teigiamos temperatūros dienos, atidenkite ir palaistykite, paskui vėl uždengsite.
Taigi, lapkritis pats metas užbaigti lauko darbus.