Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo, kurio metu matysime ką nuveikėme šiemet, kokį derlių turėsime ir ką pasidėsime saugoti žiemai. Ir nors vasaros saulė dar tebešildo, tačiau trumpėjančios dienos pranašauja artėjantį rudenį. Tad kokių gi darbų nevalia pamiršti rugpjūtį?
Mėgaukitės derliumi
Juk darže ir sode gausu vitaminingų uogų, daržovių, vaisių ir įvairių žalumynų, kuriuos galima ne tik valgyti žalius, bet ir pasigaminti įvairiausių žiemai tinkančių gardumynų. Jei nemėgstate virti uogienių ar konservuoti, daržo bei sodo gėrybes galima užsišaldyti šaldiklyje.
Genėkite vaismedžius
Mėnesio pradžioje genimos vyšnios, obelys, retinami seni serbentų ir agrastų uogakrūmiai. Nuskynus avietes, nupjaukite nuderėjusius stiebus (nes jie dažnai serga žievėplaiša) ir šiųmečius silpnus stiebus. Kiekviename krūme palikite maždaug po 10 stipriausių stiebų. Iki rugpjūčio vidurio baigiami akiuoti vaismedžiai, o nuo rugpjūčio vidurio – pats geriausias laikas sodinti braškes.
Nepamirškite nuimti česnakų ir svogūnų derliaus
Ženklas, kad būtina suskubti pasirūpinti šiomis daržovėmis – pageltę, žemyn krintantys laiškai. Beje, kai kurie sodininkai, iki derliaus nurinkimo likus 2–3 savaitėms, liaujasi laistę šiuos augalus. Tuomet žiemos metu svogūnai ir česnakai ilgiau išlieka švieži.
Ne tik imkite derlių, bet ir sėkite
Rugpjūtį dar galima sėti žalumynines daržoves rudens derliui. Kasamos ankstyvosios morkos ir burokėliai, o mėnesio pabaigoje kasamos ankstyvosios bulvės, imamas vasarinių kopūstų derlius.
Pasirūpinkite dirva
Nuėmus derlių ir likus laisviems žemės plotams, visą dėmesį skirkite kovai su piktžolėmis. Jei laiku spėsite išnaikinti dar sėklų nesubrandinusias piktžoles, mažiau vargo turėsite kitais metais. Agronomijos specialistai nepageidaujamus augalus rekomenduoja naikinti glifosatais, kurių galima rasti specialiose parduotuvėse. Taip pat, artėjant rudeniui, patariama pradėti ruošti rūsius daržovėms laikyti. Pats laikas juos sutvarkyti ir dezinfekuoti.