SODINAME BRAŠKIŲ DAIGUS: KOKĮ DIRVOŽEMĮ RINKTIS IR KAIP SODINTI?

Gegužės pabaigoje jau prasideda braškių derėjimo sezonas, tačiau nenusiminkite, jei per vėlai sugalvojote, kad norite pasisodinti braškių daigų. Taip pat nusiminti nereikia ir tiems, kurių daigai neprigijo. Dar ne vėlu pasodinti braškių daigus ir šio sezono metu mėgautis šviežiomis uogomis. Tereikia pasirinkti frigo (šaldytus) braškių daigus. Tačiau, svarbu juos pasodinti teisingai ir į tinkamą dirvą. Taigi, kaip tai padaryti?

Kokiame dirvožemyje auga braškės?

Dažnai girdime, kad braškės yra nereiklus augalas, tačiau, jei norite gausaus ir kokybiško uogų derliaus, vis dėlto, reikia tinkamai parinkti dirvožemį, kuriame sodinsite daigus.

Geriausiai braškės auga dirvoje, kurioje prieš tai augo burokėliai, ropės, morkos, ridikėliai, ridikai arba salotos. Tinkamiausias yra humusingas priesmėlio arba lengvo priemolio, rūgštus arba artimas neutraliai reakcijai (5–6,5 pH), laidus drėgmei ir orui dirvožemis. Taip pat svarbu žinoti, kad braškių negalima sodinti daubose ir žemumose, kur ant dirvos kaupiasi vanduo.
Dirvą, kurioje sodinsite braškių daigus, sukaskite, išrinkite piktžolių šaknis ir dirvą patręškite bechlorėmis kompleksinėmis trąšomis su mikroelementais, sudėtyje turinčiais mažą azoto, didesnį fosforo ir kalio kiekį.

Braškių sodinimo ypatumai

Kitas svarbus rodiklis, lemiantis gausų ir kokybišką uogų derlių, yra teisingas braškių daigų pasodinimas.
Braškės nebijo nedidelio pavėsio, tačiau geriau auga ir dera atviroje saulėtoje vietoje. Sodinkite vėsesnę, apniukusią dieną arba saulėtos dienos vakare. Prieš daigų sodinimą arba iškart pasodinus vagutes palaistykite ir, rekomenduojama, pamulčiuokite durpėmis.

Svarbiausia braškių daigų sodinimo taisyklė – sodinant negalima užlenkti daigo šaknų. Duobutė turi būti tokio gylio kaip daigo šaknys. Jei šaknys yra labai ilgos, jas galima patrumpinti, tačiau ne daugiau nei trečdaliu.

Duobutėje supilkite komposto kauburėlį, ant jo padėkite daigą, į visas šalis paskleiskite daigo šaknis ir užberkite žemėmis iki viršutinio pumpuro (šerdies). Svarbu neužžerti šerdies ir nepasodinti per giliai, kad po gausaus lietaus arba laistymo, šerdis nebūtų užpilta žemėmis, nes tada daigas skursta. Jei taip atsitiko, atkaskite šerdis. Tačiau nepasodinkite ir per sekliai, kad po gausaus lietaus arba laistymo į paviršių neišlįstų daigo šaknys.

Daigus sodinkite 40–50 cm atstumu vieną nuo kito, tarp eilių palikite ne mažesnį nei 70 cm atstumą.

Taigi, jei dar šio sezono metu norite mėgautis šviežiomis braškėmis, paskubėkite sodinti frigo braškių daigus. O mes dalinamės patarimais, kaip teisingai parinkti dirvožemį ir kaip jame tinkamai pasodinti braškių daigus. O braškių daigų įsigyti galite čia: https://www.nojus.lt/braskiu-daigai

Žymos: