SKIRTINGAI VEIKLAI – SKIRTINGA VEJA

Veja – plačiai naudojama danga dėl savo savybių, tokių kaip natūralumas, graži išvaizda ir, palyginti, lengva priežiūra. Veja sėjama tiek privačiose, tiek viešose erdvėse – soduose, mokyklų kiemuose, miestų parkuose ir pan. Taip pat sporto aikštynuose, šalikelėse, sodybose ir t. t. vejos panaudojimas labai platus, tačiau būtent nuo to, kur planuojate sėti veją, būtent priklauso vejos sėklų pasirinkimas.

Vejos funkcinės paskirtys

Renkantis vejos sėklas reikia įvertinti būtent, kur veja bus sėjama, kokios tos vietos sąlygos ir kokias apkrovas veja turės atlaikyti.

Jei apsėti norite sklypą prie namo, puikiai tinka vejos sėklų mišinys UNIVERSAL, nes ši veja gerai atlaiko vidutinio intensyvumo naudojimą – būtent naudojimą sode, erdvėje prie gyvenamojo namo. Ši veja pasižymi puikiomis dekoratyvinėmis savybėmis, tolygiai atauga nupjovus, pasižymi ištverme esant nepalankioms ir kintančioms sąlygoms.

Štai visuomeninėms erdvėms – parkams, mokyklos teritorijoms, miestų erdvėms, vaikų žaidimų aikštelėms ir kitiems panašiems objektams apsėti geriau rinktis sėklų mišinį GAZON. Ši veja yra labai tanki, sukuria „kiliminį“ efektą, veja yra lėtai auganti ir lėtai atželianti, todėl jos nereikia dažnai šienauti, kas yra labai patogu, nes visuomeninės erdvės yra rečiau pjaunamos.

Galiausiai ypač intensyviai naudojamoms vejoms būtina rinktis tam pritaikytus vejo sėklų mišinius, pavyzdžiui, SPORT. Ši veja dažniausiai naudojama sporto aikštynuose, arklių parkūruose, nes sudaro tankią ir lanksčią velėną, atsparią mindymui ir draskymui intensyvios eksploatacijos metu. Veja greitai atsistato po mechaninių pažeidimų, tačiau reikalauja didesnės priežiūros – didelių dozių trąšų, dažno pjovimo, sausros metu dažno laistymo.

Žinoma, yra ir daugiau įvairių vejos sėklų mišinių, skirtų vejoms skirtingam dirvožemiui, skirtingoms klimato sąlygoms.

Taigi renkantis veją svarbu žinoti, ko tikitės iš vejos: ar ji bus daugiau dėl grožio, ar bus intensyviai naudojama, taip pat: kiek laiko galėsite skirti vejos priežiūrai – šienavimui, tręšimui ir pan.

Žymos: