Šiltnamio priežiūra

Vasaros ir rudens laikotarpiu auginant daržoves šiltnamiuose, susiduriama su kai kuriomis problemomis. Tai – vis trumpėjantis dienos šviesos periodas ir mažėjantis šviesos intensyvumas, aukšta oro temperatūra bei žema jo drėgmė ir intensyvus kenkėjų bei ligų paplitimas. Rudenėjant, daržovių priežiūrai šiltnamyje nebereikia skirti tiek daug pastangų, tačiau augalų būklė ir derlius labai priklauso nuo teisingai ir laiku atliktų darbų.

Šiltnamis naudingas tuo, kad jo pagalba daržovių derliaus sezoną galima pratęsti kur kas ilgesnį laiką nei auginant jas lauko lysvėse, o tinkama šiltnamio priežiūra užtikrina gausesnį ir kokybiškesnį derlių.

Jei manote, jog siaučiant vasaros karščiams, atlapotos šiltnamio durys ir gausybė vandens išgelbės Jūsų daržoves, labai apsirinkate. Augalai kaip ir žmonės – nuo skersvėjų suserga, o nuo pernelyg didelio vandens kiekio netenka maistinių medžiagų.

Pomidorai laistomi retai, bet gausiai – po 15-20 l vandens 1 m2. Jie ypač reiklūs drėgmei vaisių nokimo metu. Agurkų šaknys išsidėsčiusios sekliai (15-20 cm gylyje), tad žydėjimo periodu ir pradėjus megztis vaisiams, jie laistomi dažnai, bet po nedaug. Derėjimo metu agurkai laistomi gausiai. Paprikos laistomos dažnai ir gausiai, nes jos nepakenčia net ir trumpo drėgmės trūkumo.

Šiltnamį būtina vėdinti. Tačiau stenkitės, kad nebūtų didelių temperatūros svyravimų. Reikėtų, kad temperatūrų skirtumas tarp dienos ir nakties nebūtų didesnis negu 5 oC. Taip pat augalams nepatinka skersvėjis, todėl reikėtų jo vengti. Neatlapokite visų durų iki galo, geriau nežymiai jas praverkite arba atidarytas pridenkite užuolaida, plonos medžiagos skiaute.

Norint, kad augalai vystytųsi teisingai ir galėtumėte mėgautis derliumi, optimali temperatūra šiltnamyje turi būti 25-30 laipsnių. Perkaitimui sumažinti, šiltnamių stogai balinami kreida, galima naudoti ir specialias užuolaidas.