Šiltnamio priežiūra rudenį

Dažniausiai šiltnamyje pirmieji pasibaigia agurkai, paprikos ir paskutiniai – pomidorai. Tuomet laikas sutvarkyti šiltnamį ir paruošti jį kitam sezonui.

Pats pirmas darbas – likusių stiebų ir lapų pašalinimas. Jeigu agurkus ar pomidorus buvo stipriai apnikusios ligos, tuomet pažeistus stiebus reikėjo šalinti nedelsiant. Jei ligos bei kenkėjai nebuvo įsismarkavę ir tebuvo pažeistas vos vienas, kitas lapas, tuomet, sulaukę rudeninio derliaus nuėmimo, pašalinkite visus likučius.

Nepalikite išsibarsčiusių lapų ar kitų augalų dalių, juos kruopščiai surinkę verčiau sudeginkite, žinoma, jei tai leidžia Jūsų gyvenvietės saugumo taisyklės. Jeigu ne, tuomet išvežkite į tam skirtus konteinerius. Tik jokiu būdu nedėkite į kompostą, nes apkrėsite ligomis ir darbas nueis perniek.

Pašalinę pomidorų, agurkų ir kitų daržovių liekanas, išravėkite bei užkirskite kelią piktžolių dauginimuisi. Jei mulčiavote, šią dangą taip pat nuimkite.

Kuomet šiltnamio žemės paviršius liks švarus, pats metas pasirūpinti dirvožemio maitinimu. Žinoma, jei ligos ir kenkėjai tiesiog nusiaubė Jūsų šiltnamį, geriau net viršutinį lysvių paviršių nuimkite, nes per žiemą ligos ir kenkėjai sėkmingai gali išgyventi. O patį šiltnamį dezinfekuokite arba pašalinkite plėvelę. Net jei nebuvo rimtesnių problemų šiltnamyje, profilaktiškai rekomenduojama išpurkšti sienas ekologiškomis priemonėmis nuo kenkėjų ir ligų.

Taigi, grįžkime prie tręšimo. Švarutėliame šiltnamyje lysves patręškite kompostu, geriausia savo „pasigamintu“, per žiemą jis susigulės ir nebus toks intensyvus bei nenudegins jaunų daigelių.

Taip pat žemę galite praturtinti sideratais. Tai tokie augalai, kuriuos vėliau tiesiog sukastumėte į žemę ir taip pagerintumėte grunto kokybę. Vieni populiaresnių sideratų: lubinai, ridikai ir baltosios garstyčios. Tai žalioji, natūrali trąša Jūsų daržui.

Patręšę šiltnamio žemę – palaistykite. Žiemos metu į uždarą šiltnamį primeskite sniego, tai bus geriausia atgaiva Jūsų žemei. Jei šaltuoju sezonu sniego labai mažai, surinkite lietaus vandenį ir retkarčiais palaistykite. Nepalikite žemės džiūti iki sodinimo sezono, tai jai tikrai nenaudinga.