Šiltnaminių agurkų sėklos

Agurkai tikrai nėra itin lepios daržovės, tačiau vis vien, norint gauti kuo geresnį jų derlių, būtina pasidomėti norimų auginti veislių poreikiais. Vienos jų geriau dera atvirame lauke po daline priedanga, o kitas verčiau įkurdinti šiltnamyje.

Agurkai yra tos daržovės, kurioms “šiluma kaulų nelaužo”. Juk jų gimtieji kraštai yra Indijos ir Kinijos subtropiniai bei atogrąžų regionai (beje, “laukiniai” agurkai vis dar auga ten natūraliomis sąlygomis). Todėl mūsų krašte daug kas augina agurkus šiltnamiuose. Tinkamiausia temperatūra šioms daržovėms yra 22-25 laipsniai šilumos. Uždaresnėje erdvėje atsiranda palankesnės sąlygos grybelinių ligų atsiradimui, todėl būtina rinktis joms atsparesnes veisles bei pakankamai vėdinti šiltnamius ir pašalinti galimai užkrėstas augalų dalis. Agurkus pardavimui auginantys žemdirbiai įrengia šioms daržovėms šildomus šiltnamius, kuriuose išauginamas pirmasis ankstyvas derlius, ypatingai viliojantis pirkėjus.

Šiltnamiuose auginti labai tinkamos šiuolaikinės savidulkių agurkų hibridų veislės. Hibridai atsparesni ligoms bei užaugina gausesnį derlių, taip pateisindami aukštesnes savo sėklų kainas. Savidulkių veislių sėklos parankesnės todėl, kad uždaroje patalpoje yra mažesnė tikimybė, jog prasiskleidusius žiedelius laiku apdulkins bitės. Tokie savidulkiai agurkai dažnai auginami ne tik šiltnamiuose, bet ir lauke, vietovėse, kur nėra pakankamai bičių, arba netoliese auginami kitokie, joms patrauklesni augalai. Tarkim, sužydėjęs rapsų laukas bitėms tikrai atrodys labiau viliojantis, nei Jūsų agurkynas, kad ir koks šaunus jis bebūtų.

Ieškodami šiltnamiui skirtų agurkų sėklų, visų pirma skaitykite tai, kas pažymėta ant pakuotės. Paprastai ten būna nurodyta visa pagrindinė informacija. Prieš pirkdami, apsispręskite, ką Jūs su tais agurkais darysite – rauginsite, marinuosite ar valgysite šviežius. Yra universalių agurkų veislių, tinkamų įvairioms paskirtims, bet yra ir tokių, kurios tinkamos, tarkime, marinavimui, bet ne rauginimui ar atvirkščiai.