SĖKLOS JUOSTOJE – ŠIUOLAIKIŠKAS SĖJOS BŪDAS

Kasmet planuodami sėją ieškome metodų, kaip sėją padaryti lengvesne, greitesne ir paprastesne, tačiau dėl to nenukentėtų derlius, o dar geriau – derlius būtų gausesnis ir kokybiškesnis. Supaprastinta sėja bei augalų priežiūra ir kokybiškesnis derlius – skamba nesuderinamai? Mes siūlome šiuos du norus suderinti pasirinkus sėklas juostose.

Sėklos juostoje: kas tai?

Sėklos juostoje – tai sėklos, vienodais atstumais viena arba dviem eilėmis išdėliotos ant 100 proc. celiuliozinės juostos, kuri yra tirpi vandenyje, jos sudėtyje nėra klijų, todėl ji lengvai suyra drėgnoje dirvoje, yra netoksiška, ekologiška ir nekenksminga.

Prieš klojant juostas su sėklomis dirvą reikia palaistyti, tada patiesti juostą sėklomis į viršų, ant viršaus užberti dirvožemio ir vėl gausiai palaistyti. Juosta sugeria dirvoje esančią drėgmę, todėl sėklos ilgiau neperdžiūsta. Sėklų juostą galima karpyti, todėl juostos ilgį galite pasirinkti, kokio Jums reikia. Įprastai, juosta yra 4 m. ilgio.

Kodėl verta rinktis sėklas juostoje?

Pagrindinės priežastys, kodėl sėklos juostoje yra pranašesnės už įprastą sėjos būdą yra didesnis, gausesnis ir kokybiškesnis derlius ir paprastesnė priežiūra.

Pasėtų sėklų beveik nereikia retinti, jos sudygsta vienodais atstumais, o, esant pakankamai drėgmės, sėklos sudygsta vienodžiau ir greičiau. Pasėlis būna tvarkingas, tarpai tarp eilučių – vienodi, todėl tokį pasėlį lengviau ir patogiau pridengti daržo plėvele, ravėti. Celiuliozinė juosta sugeria dirvoje esančią drėgmę, todėl augalų nereikia taip dažnai laistyti. Galiausiai, sėklos juostoje padeda sutaupyti sėklų, nes tradicinės sėjos metu dažnai sėklų pribyra daugiau nei reikia, o vėliau augalus reikia retinti.

Sėklų juostoje įvairovė

Juostomis sėjamos daržovės, uogos, gėlės, prieskoniniai augalai ir salotos, kurių nereikia daiginti. Asortimente galima rasti įvairių tiek kasdien naudojamų augalų, tiek mažiau įprastų: pradedant krapais, rūgštynėmis ir ridikėliais, baigiant šatreiniais, nasturtėmis ir žemuogėmis.

Taigi, jei norite mažiau laiko praleisti darže, bet džiaugtis kokybiškesniu derliumi, verta išbandyti sėklas juostose. Tai itin pažangus ir modernus sėjos būdas, o rinktis, ką sėti, galite iš plataus įvairių augalų asortimento.

Žymos: ,