Sėja prasideda anksčiau, nei daugelis mano

Jeigu manote, kad sėja prasideda pavasarį, tai labai klystate. Patyrę sodininkai bei daržininkai žino, jog pavasarį reikia pasitikti jau pasirūpinus tvirtais bei sveikais norimų augalų daigais. Juk tik iš tokių galima sulaukti tikrai gausaus derliaus. Taigi, apie sėklų sėjimą pagalvoti privalu dar žiemą.

Nemažai daržovių ar gėlių sėklų kuo puikiausiai sudygsta kambaryje, indeliuose ant palangės. Tai baklažanai, paprikos, pomidorai, agurkai, salierai, porai, petunijos, surfinijos, begonijos, sprigės, našlaitės ir t. t. Tiek Jūsų daržas, tiek gėlynas bus vešlesnis ir labiau džiuginantis, jei šių augalų daigais pasirūpinsite iš anksto.

Ko reikia, kad daigeliai sudygtų kuo tvirtesni?

Tai priklauso nuo dirvožemio kokybės, apšvietimo, šilumos, priežiūros ir pan. Kiekviena augalų rūšis turi tam tikrus poreikius, todėl tikrai verta jais pasidomėti ir sudaryti būsimiems daigeliams kuo tinkamesnes sąlygas. Dirvožemio daiginimui galima parsinešti iš savo daržo, arba nusipirkti sodo prekių parduotuvėje. Svarbu, kad jis būtų pakankamai derlingas. Prieš sėdami į jį sėklas, palaikykite kambario temperatūroje, kad nebūtų per šaltas. Šiltoje žemėje sėklos sudygs greičiau. Sėti stenkitės netankiai, gylyje, kuris yra tris kartus didesnis už pačios sėklos storį.

Didelių indų nereikia, tačiau augalams, kurie nemėgsta persodinimo (agurkams, melionams) geriau iš karto rinkitės gilesnius. Parduotuvėse galite rasti specialių durpinių daiginimo indelių. Jei pasirinksite tokius, vėliau galėsite augalą su visu indeliu sodinti tiesiai į dirvą, nejudindami jo šaknų.

Vasario mėnesį jau galima sėti baklažanus, paprikas, ankstyvuosius pomidorus. Kovas tegul bus skirtas vėlyvesnėms pomidorų veislėms, kopūstams, porams, taip pat agurkams, kurie bus auginami šiltnamyje. Per anksti sėti sėklų į indelius taip pat neverta, nes per ilgai ant palangių prarymoję daigai prasčiau prigyja lauke. Tinkamiausias laikas jų persodinimui į nuolatinę augimo vietą – iki pasirodant pirmiesiems tikriems lapeliams.