RUGPJŪTIS – POMIDORŲ PIKO MĖNUO

Pomidorai – tikri daržovių karaliai: juos visi mėgsta, visi augina, niekas nepraeina pro šalį prekybos centre. Pomidorai yra itin plačiai naudojami: juos galima valgyti žalius, konservuoti, marinuoti, troškinti, džiovinti ir t. t. Tai bene universaliausia daržovė, o ir įvairovė jų – itin plati: jie skiriasi dydžiu, spalva, forma, skoniu ir kitomis savybėmis. Beje, tai itin organizmui naudinga daržovė. O rugpjūtis – pats pomidorų derėjimo metas, taigi, kaip juos prižiūrėti šiuo metu?

Kodėl pomidorai įtrūksta?

Pomidorams labai svarbi drėgmė, tačiau reikia itin atidžiai kontroliuoti drėgmės lygį: laistyti saikingai, bet reguliariai, o gausiai lyjant papildomai nelaistyti, nes nuo pernelyg šlapios dirvos pomidorų vaisiai pradeda trūkinėti. Jei, vis dėlto, benokstantys vaisiai įtrūko, juos reikia nuskinti ir įtrūkimus pabarstyti rupia druska. Tai padeda apsaugoti pomidorus nuo pelėsio, kuris atsiranda įtrūkimų vietose.

Kodėl reikia nuskabyti pomidorus?

Specialistai rekomenduoja nuskabyti tiek šiltnamyje, tiek lauke augančių pomidorų viršūnes, nes tai užtikrina, kad augalai užaugins stambesnius vaisius, o nokimas bus trumpesnis. Tai geriausia daryti įpusėjus rugpjūčiui, nes naujos kekės pomidorų užauginti ir sunokinti nespės, o augalas dalį naudingųjų medžiagų atiduos. Nuskabyti reikėtų virš paskutinio žiedyno paliekant po 2–3 lapus.

Kaip tręšti pomidorus?

Pomidorams trąšos reikalingos visu vegetacijos periodo metu, tačiau neretai daržininkai juos tręšti pabaigia pradėjus pomidorams rausti. Tačiau šiuo metu trąšos augalams – itin svarbios: padeda pamaitinti augalą, apsaugoti jį ir vaisius nuo pomidorų ligų ir pan.

Tręšti pomidorus geriausia juos palaisčius arba po lietaus, geriausia naudoti skystas trąšas, kurias reikia įpilti į nedidelius griovelius tarp lysvių.

Jei pomidorai išblyško, jiems trūksta azoto, jei augalo lapai įgavo violetinį purpurinį atspalvį – trūksta fosforo. Taip pat reikia žinoti, kad rugpjūčio mėnesį pomidorams reikia net dvigubai daugiau kalio.

Taigi, jei darže arba šiltnamyje, o gal balkone ar ant palangės, auginate pomidorus, svarbu žinoti pagrindines pomidorų priežiūros taisykles pačiu jų derėjimo piko metu – rugpjūtį.

Žymos: