Pomidorų sėklų daiginimas

Pomidorai viena iš populiariausių ir mėgiamiausių daržovių. Tad, jei turite vietos ir noro, kodėl gi nesusidaiginus patiems? Tai tikrai nesudėtinga, be to, kur kas labiau apsimoka nei pirkti jau ūgtelėjusius daigus.

Ką reikėtų žinoti apie pomidorų daiginimą?

Pasiruošimas priklausys nuo to ar daiginsite pirktines, ar pernykščio derliaus sėklas. Jeigu pirktines, tuomet jos jau bus paruoštos daiginimui ir nieko papildomai daryti nereikės. Savų pomidorų sėklas reikės dezinfekuoti, kad neapniktų grybelis bei kitos ligos. Tai atlikti nesudėtinga, tiesiog pasiruoškite 1 % kalio permanganato tirpalą ir jame pusvalandį pamirkykite atrinktas, sveikas sėklas. Paskui jas gerai nuplaukite vandeniu net kelis kartus.

Turėkite mintyje, kad pomidorai sudygsta ir būna pasirengę persodinimui po 45 – 55 dienų. Taigi, atitinkamai vertėtų planuotis daiginimą.

Jei auginsite nešildomame šiltnamyje, į daigyklas galima sėti jau kovo mėnesį. Kodėl į daigyklas? Tiesiog nereikės pikiuoti, o jei sėsite į durpinius indelius arba tabletes – atėjus laikui galėsite tiesiai sodinti į lysvę. Jeigu vis tik ketinate sėti į dėžes, lovelius ar pan., tuomet tankiai sudygusius daigelius pikiuokite. Tai geriausia atlikti susiformavus pirmajam lapeliui. Būkite atidūs ir stenkitės neliesti bei nepažeisti gležno stiebelio, todėl pasirinkite tinkamą pikiavimui įrankį.

Daiginimui rinkitės specialų, daržovėms skirtą substratą, jis bus tinkamai subalansuotas ir dezinfekuotas. Sėklas berkite į maždaug vieno centimetro gylio duobeles ir švelniai užžerkite žemėmis. Svarbu, kad substratas būtų pakankamai drėgnas. Jei išsausėjęs, tuomet prieš sėdami palaistykite.

Pasėję uždenkite plėvele ir pastatykite ant palangės. Augantiems daigams reikės kuo daugiau šviesos ir maždaug 20 laipsnių šilumos. Jei norite, kad daigai greičiau pasirodytų, galite pirmomis dienomis padidinti temperatūrą iki maždaug 25 laipsnių, paskui sumažinkite. Kuomet pomidorai sudygs, nuimkite plėvelę.

Ypatingos priežiūros daigams nereikės, svarbu, kad neišdžiūtų žemė ir nuo per didelės drėgmės nepradėtų pūti. Šviesa ir palankios sąlygos atliks visą reikiamą darbą.