Narcizų auginimas

Tikriausiai retas kuris mūsų pavasarį įsivaizduoja be saulėtų narcizų žiedų. Juk tai vieni pirmųjų pavasario šauklių, patvirtinančių, jog į mūsų kraštą po šaltos žiemos sugrįžta šiltos ir smagios dienos.

Narcizus auginti visiškai nesudėtinga. Šios gėlės puikiausiai prisitaiko prie įvairių auginimo sąlygų, o svarbiausia tai, kad svogūnėlių nereikia iškasti kasmet. Jei dar pasirinksite skirtingu laiku žydinčias rūšis, sodrus žydėjimas akis džiugins nuo balandžio pabaigos iki birželio pradžios.

Tačiau, jei norite kvapniais ir grakščiais žiedais džiaugtis gerokai anksčiau, kai dar mūsų krašte nė nekvepia pavasariu, tikrai galite užsiauginti kambarinę pavasarišką narcizų puokštę. Juolab, jei Jums patinka rūpintis augalais, stebėti, kaip jie dygsta ir auga, būtinai imkitės šio malonaus užsiėmimo.

Ankstyvam narcizų žydėjimui būtina pasiruošti jau rudenį

Narcizų sodinimui pasirinkite indelius su skylutėmis. Į juos berkite drenažinės medžiagos, o paskui kompostinės arba durpinės žemės ir sodinkite narcizų svogūnėlius. Tik būtinai prieš sodinimą kruopščiai apžiūrėkite ar jie sveiki. Atrinktus sveikus svogūnėlius rekomenduojama pusvalandį pamirkyti 0,1 proc. kalio permanganato tirpale, ar kitoje dezinfekavimo priemonėje.
Sodinant, svogūnų visiškai neužberkite žemėmis – tegul viršūnėlės šiek tiek kyšo.

Per žiemą narcizų laistyti nereikia. Jei vazonėlių nebegalima užkasti lauke, neškite juos į rūsį, ar kitą vėsią bei tamsią patalpą, kurioje temperatūra laikosi apie 1-2 laipsnius šilumos. Esant aukštesnei temperatūrai, augalai sudygs per anksti.

Kovo pabaigoje vazonėlius reikės išsikasti arba parsinešti iš rūsio. Pakitus temperatūrai, narcizai ims busti ir dygti. Dabar jau galima pradėti laistyti. Retai, bet gausiai. Geriausia ryte, kad iki vakaro augalai po truputį siurbtų į save drėgmę.

Saulėtoms narcizų kompozicijoms tinka praktiškai bet kokie indai – tiek dekoratyvinės vazos, tiek ir paprasti kibirėliai.