NARCIZŲ AUGINIMAS KAMBARYJE

Velykų šventė neįsivaizduojama ne tik be margučių, geltonų viščiukų, šakelių su „kačiukais”, bet ir be kukliai galveles panarinusių saulėtų narcizų žiedų. Tai nelepios daugiametės amarilinių šeimos gėlės, nuo seno mėgstamos mūsų darželiuose. Dar kaip reikiant neatšilus orams jos ima kelti savo dailiai panarintas galveles saulėtose vietose. Sumerktos į vazeles, ar sudygusios dailiuose kibirėliuose bei vazonėliuose šių gėlių puokštės atrodo ypatingai šventiškai ir džiugina širdį vos tik į jas žvilgtelėjus.

Šylant orams vazonėlių su narcizais galima nusipirkti daug kur. Jais prekiaujama tiek gėlių parduotuvėse, tiek visuose prekybos centruose. Žinoma, tokias pavasariškas kambario puokštes galite užsiauginti ir patys. Jeigu Jums patinka rūpintis augalais bei stebėti, kaip jie dygsta ir auga, būtinai imkitės šio malonaus iššūkio.

Velykiniam narcizų žydėjimui būtina pasiruošti jau rudenį

Į indelius su skylutėmis įberkite drenažinės medžiagos, o paskui kompostinės ar durpinės žemės. Susodinkite juose narcizų svogūnėlius. Prieš sodinimą svogūnėlius kruopščiai apžiūrėkite, ar jie yra sveiki. Atrinktus svogūnėlius rekomenduojama pusvalandį pamirkyti 0,1 proc. kalio permanganato tirpale, ar kitokioje dezinfekavimo priemonėje. Jų viršūnėlės tegul šiek tiek kyšo iš žemės. Per žiemą narcizų laistyti nereikės. Jei neturite galimybės vazonėlių su narcicais užkasti lauke, teks nešti juos į rūsį, ar kitą vėsią bei tamsią patalpą, kurioje temperatūra laikytųsi apie 1-2 laipsnius šilumos. Jei bus šilčiau, augalai ims dygti per anksti.

Kovo pabaigoje vazonėlius reikės iškasti arba atsinešti iš vėsaus rūsio. Saulėtoje vietoje narcizai ims busti ir dygti. Laistykite savo narcizus retai, tačiau gausiai. Geriausia tą daryti ryte. Vėliau, iki vakaro augalai galės po truputį siurbti į save drėgmę.

Indai, skirti saulėtoms šių gėlių kompozicijoms, gali labai įvairūs. Tinka tiek dekoratyvinės vazos, tiek ir paprasti kibirėliai.

Žymos: