Lapinės salotos – puikus pasirinkimas auginti ant palangės

Salotos yra sveikatos šaltinis: jose gausu mineralinių medžiagų, vitaminų ir kitų biologiškai aktyvių medžiagų, taip pat vandens, ir labai nedaug cukraus ir organinių rūgščių. Šias daržoves užsiauginti labai nesunku, nes jos auga beveik bet kokiomis sąlygomis, o vartoti tinkamos labai plačiai. Dėl šių priežasčių salotos labai dažnai auginamos balkonuose ir ant palangių vazonuose, ne tik šiltnamiuose ir daržuose. Populiariausios yra lapinės ir gūžinės salotos, tačiau vazonuose greičiau ir paprasčiau auga lapinės salotos.

Lapinių salotų yra labai daug rūšių, tačiau paminėtinos tokios veislės kaip Grand Rapids, Babyleaf, Lollo Bionda ir Australische Gele.

Grand Rapids – tai ankstyva lapinių salotų veislė, sėjama kovo–rugpjūčio mėnesiais, užauga per 45–50 dienų. Veši net ir esant mažiau saulės. Lapai šiek tiek raukšlėti ir ir smulkiai dantyti. Šios salotos greitai auga, nepūsta, yra labai gero skonio.

Babyleaf – tai lapinių salotų veislių (Lollo Rossa, Salad Bowl, Litlle Leperechaun, Favourite, Amerikanischer Brauner) mišinys, sėjamos balandžio–liepos mėnesiais, užauga per 5–7 savaites ir skinti galima gegužės–rugsėjo mėnesiais, tačiau ant palangės puikiai dygsta ir žiemą. Geriausiai auga įdirbtoje priesmėlio arba lengvo priemolio dirvoje. Nuskintos labai greitai atželia. Svarbiausias požymis – šios salotos yra atsparios ligoms ir pasižymi įvairių skonių deriniu: nuo riešutų iki pikantiško.

Lollo Bionda – tai ankstyvų ir derlingų lapinių salotų veislė, sėjamos kovo–rugpjūčio mėnesiais, užauga per 45–50 dienų, vartojamos balandžio–rugsėjo mėnesiais. Labai mėgstamos, nes yra atsparios ligoms, šalnoms ir sausroms, auga beveik visomis klimato sąlygomis, o nupjovus labai greitai atželia. Lapai banguoti, gaivaus skonio.

Australische Gele – tai labai mėgstama lapinių salotų veislė, nes yra labai derlinga ir labai sparčiai auganti. Sėjama kovo–rugpjūčio mėnesiais, o užauga per 45–50 dienų, vartojamos balandžio–rugsėjo mėnesiais. Veši ir mažiau saulėtoje vietoje. Lapai šiek tiek raukšlėti ir smulkiai dantyti.

Taigi renkantis, kokias salotas auginti, pirmiausia reikia apgalvoti, kokiomis sąlygomis ir kur jas norite auginti. Labai populiaru salotas auginti butuose ant palangių arba balkonuose, tam puikiausiai tinkančios salotos – lapinės salotos.

Žymos: