Kovas – pomidorų sėjos metas

Pomidorai – dažniausiai žmonių auginama daržovė, turinti ypatingai daug rūšių. Šios daržovės priklausomai nuo veislės ir tinkai pasirinkto sodinimo laiko vaisius veda labai ilgą laiką. Tačiau pomidorai taip pat pasižymi ilgu vegetaciniu periodu, todėl juos reikia sėti palyginti anksti ir tik sudaiginus persodinti į šiltnamį arba dirvą. Specialistai pataria pomidorus sėti jau kovo mėnesį, kad derliumi džiaugtis būtų galima birželį.

Įvairios pomidorų veislės vaisius veda labai skirtingais periodais, todėl vertėtų paderinti tiek ankstyvesnes, tiek vėlyvesnes pomidorų rūšis. Iš ankstyvųjų pomidorų veislių paminėtinos tokios kaip Betalux, Marmand, Uragan H ir Malinowy Ozarowski.

Betalux – tai labai ankstyva pomidorų veislė: pirmasis derlius nuimamas 50–60 dienų po pasodinimo, derlinga liepą–rūgpjūtį. Šie pomidorai sėjami kovo–balandžio mėnesiais, sėklos geriausiai dygsta +20–25° C temperatūroje. Sudygę daigai gali būti auginami tiek šiltnamyje, tiek lauke, tačiau prieš sodinant lauke daigai grūdinami. Veda daug vaisių, jie skanūs, apvalūs, mėsingi, sveria apie 70–75 g. Stiebas tvirtas, todėl jiems nereikia atramos, aukštis apie 40 cm.

Marmande – tai ankstyva pomidorų veislė, derlinga liepos–rugpjūčio mėnesiais. Šios veislės pomidorai sėjami taip pat kovą–balandį, taip pat gali būti sėjami gegužę–birželį. Sudygę daigai gali būti sodinami tiek šiltnamyje, tiek lauke, ši pomidorų veislė pasižymi tuo, kad vaisius veda ir nepalankią vasarą, todėl ypač mėgstama daržininkų mėgėjų. Vaisiai skanūs, stambūs, plokščiai apvalūs, sveria apie 90–160 g. Stiebas tvirtas, todėl atrama nėra būtina, aukštis apie 70–90 cm.

Uragan H – tai ankstyva, hibridinė pomidorų veislė, derlinga liepą–rugsėjį. Sėjama kovo–balandžio mėnesiais, taip pat – gegužę. Sudygę daigai persodinami į šiltnamį arba lauke, tačiau auginant lauke turi būti pasirūpinta saulėta ir šilta vieta, apsauga nuo vėjo. Šios veislės pomidorai dera ir vėsesnę vasarą. Vaisiai skanūs, apvalūs, stambūs, mėsingi, atsparūs trūkinėjimui, sveria apie 110-135 g. Augalas aukštaūgis, todėl reikalinga atrama.

Malinowy Ozarowski – tai dar viena ankstyva pomidorų veislė, derlinga rugpjūčio–spalio mėnesiais. Sėjami taip pat kovą–balandį. Sudygę daigai persodinami arba į šiltnamį, arba į dirvą lauke. Ši pomidorų veislė yra mėgėjiška, nesunkiai auginama, derlinga. Vaisiai skanūs, tvirti, plokščiai apvalūs, mėsingi, avietinės spalvos, sveria apie 100–120 g. Stiebas aukštas, todėl reikia atramos.

Taigi pasėję skirtingas ankstyvųjų pomidorų veisles kovą pomidorais galėsite džiaugtis nuo liepos net iki spalio, šias daržoves galite auginti tiek šiltnamyje, tiek lauke, tačiau auginant lauke reikia pasirūpinti apsauga nuo vėjo, šilta ir saulėta vieta.

Žymos: