KAIP TEISINGAI LAISTYTI VEJĄ

Tinkamai prižiūrima veja graži išlieka iki 20 metų ar net ilgiau. Ir atvirkščiai – neprižiūrima ji greitai apauga piktžolėmis ir samanomis, o nelaistoma – išdžiūna. Tad kaip teisingai laistyti veją, kad ji ilgus metus džiugintų savo vešlia žaluma?

Pirmieji vejos džiūvimo požymiai – susiraitę žolės lapeliai ir parudavę plotai. Ilgą laiką nelaistyta žolė praranda spalvą, pradeda lėčiau augti. Puikiai atrodančios vejos paslaptis – visada ją laistyti tiek, kiek reikia. Geriausią rezultatą pasieksite laistydamigausiai, bet ne per dažnai.

Laistyti veją reikia atsižvelgiant į dirvožemio, kuriame pasėta žolė, rūšį bei oro sąlygas. Vejas, pasėtas smėlingoje žemėje, reikia lieti dažniau, nei tas, kurios pasėtos molingame dirvožemyje  ar priemolyje, nes tokioje žemėje blogiau laikosi drėgmė. Laistymo dažnumas priklauso dar ir nuo to, kokios rūšies žolę sėjote, taip pat ir nuo metų laiko. Laistyti nereikia, jei dažnai lyja ir lietaus vandens dirvai pakanka. Suprantama, jog karštu oru veją būtina palieti dažniau, nei sausu ir vėsiu oru.

Jei oro temperatūra siekia 20-25 °C, veją rekomenduojama laistyti kas 5-7 dienas. Jei temperatūra siekia 25-30 °C, veją laistyti reikėtų kas 2-4 dienas, o jei temperatūra pakyla aukščiau 30 °C, veją reikėtų ne tik reguliariai laistyti, bet ir atvėsinti, kasdien laistant po kelias minutes. Šiam darbui palengvinti sukurta daug įrangos: įvairūs laistytuvai, purkštuvai, laistymo žarnos, kurie tikrai gerokai palengvina žolės drėkinimo procesą.

Subrendusi veja turėtų būti laistoma rečiau nei nauja, bet itin gausiai: turi sušlapti visas maitinamasis dirvos sluoksnis. Jei per vasarinę sausrą jūsų veja nepataisomai išdžiūva, specialistai rekomenduoja rudenį tas vietas atsodinti.

Pagrindinė vejos laistymo taisyklė: žolę reikia laistyti taip, kad nuo vieno laistymo iki kito žemė spėtų pradžiūti – tai yra būtina stimuliuojant žolės šaknų augimą.

Neretai taip nutinka, kad besirūpindami savo vejomis šeimininkai jas perlaisto. Tai lemia įvairių ligų, kenkėjų ir piktžolių atsiradimą. Be to, perlaistant eikvojamas vanduo, atsiranda balų, purvo, išplaunamos trąšos. Kad taip nenutiktų, reikia atidžiai skaitytiant vejos sėklų ar velėnos pakuočių pateiktas rekomendacijas laistymui.

Žymos:
This entry was tagged .