KAIP PRIŽIŪRĖTI BRAŠKYNĄ NUĖMUS DERLIŲ?

Braškės, neabejotinai, yra vienos iš mėgstamiausių ir laukiamiausių vasaros uogų, kurios asocijuojasi su geru oru ir vaikyste. Vieni braškes perka iš ūkininkų, o kiti – augina patys. Jei turite vietos auginti braškes, tikrai pabandykite tai daryti patys: braškių auginimas nėra sudėtingas, o savos braškės – bent du kartus skanesnės už pirktas turguje.

Savos uogos dar šį sezoną

Neįtikėtina, tačiau, nors šių metų braškių sezonas jau prasidėjęs, Jūs dar galite suspėti skanauti savas uogas. Tam reikia pasirinkti šaldytus Frigo braškių daigus. Tai naujų ir jau pamėgtų braškių veislių subrendę ir sodinimui paruošti daigai, kurie uogas veda jau po 6–8 savaičių. Šio sezono derliui šiuos Frigo braškių daigus galima sodinti net iki liepos mėnesio vidurio.

Kodėl svarbi braškių priežiūra nuėmus derlių?

Nuo braškyno priežiūros po derliaus nuėmimo priklauso kito sezono derlius, todėl šiam etapui reikia skirti pakankamai dėmesio ir nenumoti į jį ranka. Juk nenorite rizikuoti kito sezono derliumi?

Nokstant uogoms braškių augalų kereliai beveik neauga, nes visos naudingosios medžiagos yra perduodamos uogoms. Nuėmus derlių pradeda intensyviai augti nauji lapai, ūsai, šaknys ir kereliai, tai vyksta iki rugpjūčio pabaigos, o vėliau prasideda žiedinių pumpurų diferenciacija (žiedų formavimasis), kuri tęsiasi iki kito pavasario. Tam, kad pumpurų diferenciacija būtų intensyvesnė ir kito sezono derlius būtų gausesnis, reikia braškių priežiūros imtis iškart po derliaus nuėmimo, kad būtų paskatintas augimas ir prailginta pumpurų diferenciacija.

Tarpueilių purenimas, piktžolių naikinimas (ravėjimas arba purškimas herbicidais), braškių saugojimas nuo ligų ir kenkėjų, papildomas tręšimas ir laistymas – pagrindiniai braškyno priežiūros po derliaus nuėmimo darbų etapai. Jei braškynas nėra ligotas, apniktas kenkėjų, piktžolėtas, senus braškių lapus nupjauti nėra būtina. Tačiau, jei lapus pjaunate, reikia žinoti, kaip tai padaryti teisingai ir be nuostolių: pjaukite tuoj po derliaus nuėmimo ne žemiau nei 5 cm virš kerelių ir tik po to atlikite kitus braškyno priežiūros darbus.

Žymos: