Nieko nėra maloniau, kai geriant kavą ar arbatą namuose galima grožėtis savo išpuoselėtų augalų žiedais ar lapais. Poreikis gyventi žalumos apsuptyje, ko gero, užkoduotas mūsų genuose. Taigi, natūralu, kad kiekvienas numylėtos gėlės žiedas suteikia širdžiai papildomą džiaugsmo dozę. Taip ir norisi prieiti artyn, atidžiau apžiūrėti. Deja, kartais prisiartinus paaiškėja, jog vazonėlyje gyvena ne tik Jūsų augalas, bet aplink jį dar ir sūkuriuoja mažulyčių muselių spiečius. Ir iš kur jos čia..? Šitos vos įžiūrimos musytės ne tik nedžiugina akių, bet gali ir rimtai pakenkti augalams (juk tai kenkėjas, besimaitinantis Jūsų gėlėmis bei besidauginantis jų vazonuose).
Kaip jas išnaikinti?
Pabandykite prikaišioti į vazonus degtukų “galvomis žemyn”. Ant jų esanti siera bei fosforas susigers į substratą ir išbaidys visus skraidančius svečius lauk. Jei šis būdas nepadeda, keliaukite į artimiausią sodo prekių parduotuvę bei pasitarkite su jos darbuotojais. Tikrai rasite tinkamą išeitį.
Ką daryti, kad muselės neatsirastų?
Neperlaistyti augalų. Per didelė drėgmė Jūsų žaliesiems augintiniams kenkia net labiau nei per maža. Kai žemė vazone ilgą laiką pabūna per šlapia, tenai susidaro puikios sąlygos veistis visokiems nepageidaujamiems gyviams. Sužinoti, ar neperlaistote augalų yra paprasta. Krumpliu pabelskite į vazoną. Jeigu garsas atrodo skardus, reikia laistyti. Kitas būdas tam nustatyti yra naudojantis plona medine lazdele. Įsmeikite ją į žemę prie pat vazono sienelės iki pat jo apačios, o paskui atsargiai sukdami ištraukite lauk. Jei lazdelė visa bus aplipusi drėgnomis žemėmis, laistyti dar tikrai nereikia. Jeigu lazdelės viršutinė dali bus švari, o apatinė šiek tiek žemėta, galima negausiai palieti. Na, o jei žemė vazone yra per sausa, ištrauksite iš jos visiškai švarią lazdelę.