KAIP IŠSIRINKTI VEJOS SĖKLAS?

Veja – viena iš universaliausių ir maloniausių natūralių gamtos dangų, reikalaujanti rūpesčio ir priežiūros. Tačiau tenka girdėti istorijų, kai pasėta veja žmonių netenkina: ji blogai sudygsta ir auga, veja nėra gražios žalios spalvos, lengvai pažeidžiama, veją puola ligos ir piktžolės. Ar tiesa, kad šie nemalonumai gali atsirasti dėl netinkamai parinkto vejos sėklų mišinio?

Veja kaip nuo žurnalo viršelio – pasiekiama kiekvienam

Tikra atgaiva akims, kai pažvelgus pro langą, matai gražią, sodriai žalią ir išpuoselėtą veją. Be kita ko, specialistai teigia, kad žaluma nuramina ir padeda pamiršti problemas. Taigi, ką daryti, kad veja prie Jūsų namo atrodytų nepriekaištingai?

Labai svarbu tiek nuolatinė, tiek sezoninė vejos priežiūra – tręšimas, laistymas, piktžolių naikinimas, pažeistų vietų atsėjimas, tačiau ne ką mažiau – pagal sąlygas, poreikius ir paskirtį pritaikyti vejų sėklų mišiniai, pavyzdžiui, Hortnas.

Vejų sėklų mišiniai Hortnas

Įmonė Hortnas LTD turi didelę patirtį gaminant aukštos kokybės vejų sėklų mišinius ir trąšas, kurios yra pritaikytos mūsų klimatui ir pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu. Asortimente rasite septynis skirtingos sudėties vejų sėklų mišinius ir trąšas, todėl tikrai išsirinksite labiausiai tinkantį dirvos sąlygoms, geriausiai patenkinantį poreikius ir tinkamiausios paskirties tobulai vejai.

Prie gyvenamųjų namų dažniausiai sėjama Hortnas UNIVERSAL veja, kuri gerai atlaiko vidutinio intensyvumo apkrovas, tačiau, priklausomai nuo minėtų aspektų, galima rinktis kitus variantus – Hortnas GAZON, jei norite „kiliminio“ vejos vaizdo ir norite veją rečiau pjauti; Hortnas SPORT, kuri yra atspari intensyviam naudojimui, trypimui ir mechaniniams pažeidimams, todėl yra puikus pasirinkimas, jei auginate šunį, kuris dažnai laksto po pievą, turite vaikų, kurie daug žaidžia ant vejos. Jei dirvožemis prie Jūsų namų sausas, geriausias vejos pasirinkimas – Hortnas SAHARA / SANDY, o, jei nederlingas – Hortnas ROADSIDE, kuri yra nereikli maistinėms medžiagoms ir nereikalauja dažno pjovimo. Galiausiai, veja Hortnas SHADOW yra skirta augti šešėlyje, todėl tinkama vietoms po medžiais, pastatų šešėliuose.

Trąšos Hortnas SPORT GREEN – kompleksinės mineralinės trąšos, skatinančios žolės augimą, pagerinančios kokybę, neleidžiančios plisti piktžolėms. Šiomis trąšomis patręšta veja tampa sodriai žalia.

Taigi, jei planuojate atsėti arba naujai įrengti veją prie namų, labai svarbu tinkamai pasirinkti vejos sėklų mišinius, nes nuo pasirinkimo priklauso vejos kokybė ir išvaizda, taip pat priežiūros poreikis.

Žymos: