Kaip auginti pomidorus

Pomidorai (lot. Solanum lycopersicum) yra bulvinių šeimos augalas, kilęs iš Pietų Amerikos. Pomidorai yra šilumamėgis augalas, todėl dažniausiai auginamas šiltnamiuose, tačiau neretai sodinamas ir atviruose laukuose. Tai pakankamai lepus augalas, reikalaujantis nuolatinės priežiūros. Kaip auginti pomidorus, kad sulauktumėte skanaus ir gausaus derliaus? Į ką atkreipti dėmesį? Keletas naudingų patarimų Jums.

Dirvos paruošimas.
Nors daugelis sodininkų ir daržininkų žino kaip auginti pomidorus, tačiau net ir jiems verta prisiminti keletą svarbių dalykų. Ruošiantis sodinti pomidorų daigus reikia paruošti dirvožemį. Jei pomidorus sodinate šiltnamyje — dirvožemis turi būti atnaujintas, sudrėkintas ir patręštas. Jei sodinsite lauke, dirvožemį geriausia ruošti jau rudenį, reikia giliai sukasti dirvą ir įterpti komposto. Lauke pomidorus sodinti reikėtų saulėtoje vietoje, nes šešėlyje pomidorai prastai derės.

Pomidorų sodinimas.
Sodinant pomidorus į šiltnamius reikia stengtis nepažeisti augalo šaknų. Persodinant pomidorus, jie užkasami 2-3 cm. giliau nei augo vazonėlyje. Pomidorai sodinami paliekant pakankamus tarpus atraminiams kuolams ir genėjimo darbams. Lysvėse sodinamiems pomidorams taip pat derėtų palikti erdvės kuoleliams. Pasodintus pomidorus būtina palaistyti.

Pomidorų auginimas.
Pomidorų auginimui labai svarbūs yra genėjimo, tręšimo ir laistymo darbai. Pomidorų vegetacijos laikotarpiu būtinas genėjimas: reikia šalinti šonines šakeles, išaugančias lapų pažastyse. Kitaip krūmai sutankės, nepraeis šviesa, lėčiau bręs vaisiai. Genėti derėtų atsargiai, tose vietose, kur galima suimti pirštais, nepažeidžiant stiebo ir lapelių. Pirmą kartą pomidorus rekomenduojama tręšti praėjus dviems savaitėms po sodinimo, antrą — pradėjus bręsti vaisiams, o trečią — praėjus dar 2-3 savaitėms. Pomidorai laistomi 2-3 kartus per savaitę, tačiau gausiai sudrėkinant dirvą. Laistoma aplink augalą, neaplaistant stiebo. Kai tik dirva pradžiūsta, ją reikia išpurenti, galima pamulsčiuoti. Svarbu nepamiršti, kad pomidorų auginimas šiltnamyje vyksta daug greičiau nei lauke. Todėl, šiltnamiai turi būti vėdinami, nes pomidorams yra reikalingas sausas, neužsistovėjęs oras.

Žymos: ,