Kada sodinti narcizus ir kitas svogūnines gėles

Ką tik gėlyną ar sodą naujai įsirengusioms gėlių mylėtojoms sunku iškart įsiminti, kada sodinti narcizus, tulpes, hiacintus ar kitas gėles ir augalus. Juk vienus augalus sodiname ir sėjame pavasarį, o kitiems reikia dirvoje įsitvirtinti jau rudenį. Nors įprasta, jog svogūnines gėles sodiname rudenį, kai kurias jų galima sodinti ir pavasarį – kiekviena rūšis turi savo išimčių.
Čia pateiksime mažą atmintinę, kada sodinti narcizus ir kitas gėles bei ko nepamiršti norint tinkamai tai padaryti.

- Narcizai Lietuvoje sodinami vasaros pabaigoje-rudens pradžioje. Labai svarbu nepavėluoti, nes narcizų svogūnėliai turi spėti įsišaknyti dar nepradėjus šalti žemei.
- Kada sodinti narcizus jau pasiruošėte, turite nustatyti dirvos tipą. Jeigu dirva sunki, svogūnėlius sodinti reikia negiliai – maždaug 6 cm gylyje. Jeigu dirva puri ir lengva, galima svogūnėlius įleisti ir giliau – į 15 cm gylio duobutę.
- Visada geriau yra svogūnėlį sodinti šiek tiek giliau, kadangi narcizai netoleruoja aukštos dirvos temperatūros. Tuomet nesulauksite gražių ir vešlių augalų.
- Tulpių svogūnėlius sodinti reikia tuomet, kai dirvos temperatūra yra tarp 4-10 laipsnių šilumos. Tai paprastai būna rugsėjo mėnesio pabaiga arba spalio pradžia.
- Sodindami tulpes pasirūpinkite, kad dirva nebūtų sausa. Kad gerai sudygtų, tulpėms reikia drėgnos dirvos.
- Štai kardelius sodiname pavasarį – balandžio pabaigoje ar gegužės pradžioje. Geriausia, kad dirva jau būtų įšilusi iki 10 laipsnių šilumos. Prieš sodinimą verta šakniagumbius pamirkyti kalio permanganato tirpale.
- Kardeliams taip pat patinka šviesios vietos, apsaugotos nuo didelių vėjų ir šešėlio. Švelni įkalnė – puikus pasirinkimas.
- Visas svogūnines gėles rudenį reikia patręšti mineralinėmis trąšomis ir mulčiuoti. Mulčas palaiko drėgmę, skatina organinių medžiagų gamybą dirvožemyje.
- Tulpės šalčių nebijo taip, kaip narcizai, tačiau, jeigu norite gėrėtis dideliais jų žiedais, verta nuo speigų apsaugoti ir šių gėlių svogūnėlius bei prieš žiemą pamulčiuoti.

Narcizai, tulpės, hiacintai ir kitos svogūninės gėlės yra tikra gėlynų puošmena, todėl verta jomis gerai pasirūpinti, kas keletą metų jas rūpestingai persodinti ir nuolatos tręšti tam, kad akį visada džiugintų šių augalų margumynas Jūsų sode.

Žymos: