Kada geriausia sodinti lelijas

Kiekvienam gėlių mylėtojui pagaliau išdrįsus pradėti pačiam sodinti ir auginti gėles būtina žinoti, koks metų laikas yra tinkamiausias augalų sodinimui, persodinimui, tręšimui ir kitai priežiūrai. Atrodo įprasta, kad įvairius augalus sodiname pavasarį, o vasarą džiaugiamės vaisiais ir žiedais papuoštu sodu, tačiau pasitaiko, kad kai kurie augalai sodinami ir rudenį. Tad šįkart papasakosime, kuo ypatingas lelijų sodinimas, priežiūra, ir kada sodinti lelijas yra geriausia.

Lelijos paprastai sodinamos vasaros pabaigoje – rugpjūčio mėnesį, nors kitur teigiama, jog tinkamiausias laikotarpis, kada sodinti lelijas geriausia – tai rugsėjo pabaiga. Lelijų persodinimas atliekamas skirtingu metu, priklausomai nuo lelijų rūšies – štai karališkąją leliją galima persodinti pavasarį, tačiau šiuo laikotarpiu nelieskite kaukazo lelijų – šios nepakenčia būti persodinamos pavasarį. Taip pat verta įsiminti, kad lelijas reikia persodinti kas 5 metus į naują dirvožemį, kadangi senajame gėlių svogūnėliai pasidaugina ir lapija pradeda žaliuoti vešliau, o žiedai susikrauna smulkesni.

Prieš sodinimą lelijų svogūnėlius patariama trumpai pamirkyti kalio permanganato tirpale – tuomet svogūnėlis ir visas augalas bus apsaugotas nuo ligų ir augs tvirta gėlė. Labai svarbu, kad pavasarį lelijų dirva būtų patręšiama. Galima ją aplieti rožiniu kalio permanganato tirpalu ir pabarstyti mineralinėmis trąšomis.

Lelijų svogūnėlius reiktų sodinti apie 20 cm atstumu vieną nuo kito. Taip pat aktualus sodinimo gylis. Lelijų veisles, kurių žiedai ganėtinai smulkūs, reiktų sodinti gyliu, kelis kartus didesniu už svogūnėlio skersmenį, o štai baltąsias lelijas reikia sodinti gana sekliai – kad svogūnėlį visiškai uždengtų tik 2-3 cm dirvožemio. Giliausiai sodinami karališkosios ir Henro lelijų svogūnėliai,kadangi šios gėlės išauga labai aukštos.

Pavasarį ar rudenį norint persodinti leliją, būtina atskirti svogūnų ir jų „vaikų“ lizdus. Pasidauginusius svogūnus galima sodinti jau atskirai, o persodinus ir sutvarkius dirvožemį būtina jį gerai patręšti mėšlu arba kompostu. Taip pat praverčia specialios lelijų trąšos.
Lelijos – nuostabaus grožio gėlės, kurių rūšių yra virš šimto ir dar daugiau, įskaitant ir hibridines rūšis. Kiekviename darželyje ar gėlyne privaloma pasodinti nors porą svogūnėlių šių gėlių – jos džiugins akį ir tiks padovanoti artimam žmogui ypatinga proga.

Žymos: