Gloriozų liepsnos prikausto žvilgsnius

Glorioza – tai lelijų šeimos atstovė, kilusi iš Afrikos ir Azijos atogrąžų miškų. Tai nuodinga, tačiau ypatingai graži vijoklinė gėlė, išskirtiniais, tarsi liepsnojančiais, žiedais, kurie tikrai nepaliks abejingų. O svarbiausia, kad, nors gėlė yra egzotiška, jos auginimas ir priežiūra yra paprasta.

Gloriozos sodinamos į vazonus, geriausia plačius ir neaukštus, kad būtų pakankamai vietos gėlės šaknims plėstis į šonus, patariama svogūnėlius sodinti 10 cm gylyje, ne mažesniu nei 15 cm atstumu vienas nuo kito. Sodinamos kovo–gegužės mėnesiais, o žydi vasaros viduryje – liepą–rugpjūtį. Geriausiai auga saulėtoje vietoje, tačiau gali augti ir mažiau saulės apšviestoje erdvėje. Vazoną geriausia laikyti gryname ore, tačiau vengti skersvėjo. Labiausiai tinkama yra pietinė namo pusė, užuovėja, tačiau per dideles kaitras vis tiek reikėtų vazonus patraukti į mažiau saulės kaitinamą vietą. Augalas išauga iki 150–200 cm aukščio, todėl augalui būtina atrama. Gruntas tinkamas bet kokios rūšies, tačiau ne per drėgnas, o, esant reikalui, galima pridėti humuso. Po sodinimo iš karto reikia palaistyti ir nuolat palaikyti drėgmės lygį, karštomis ir sausomis dienomis patariama gloriozas dažnai apipurkšti vandeniu.

Gloziora ankstyvą rudenį apmiršta, tada reikia nukirpti stiebus. Vazonus su šakniagumbiais per žiemą reikia laikyti sausai, 15–18°C temperatūroje.

Populiariausia ir dažniausiai auginama yra ROTŠILDO (CITRININĖ) glorioza.

Žymos: