Gėlynas prie namo

Jeigu turite nuosavą namą su kiemu, tikriausiai norite turėti ir nuostabų gėlyną. Tai gali būti didžiulė įvairiaspalviais žiedais žydinti kompozicija arba maža simpatiška lysvė po langais. Bet kokiu atveju, net ir nedidelis žaliuojantis, žydintis bei raminančio vabzdžių dūzgesio kupinas kupstelis tikrai praturtins Jūsų kasdienybę spalvomis bei pakels nuotaiką, vos tik jį pamačius.

Tam, kad žiedais galėtumėte džiaugtis nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, reikia apgalvoti, kokios rūšies augalus sodinsite savo gėlyne. Geriausia maišyti skirtingu laiku žydinčias gėles. Tada nužydėjus vieniems žiedams, jų vietą užims kiti. Anksti pavasarį pražystančios gėlės (snieguolės, krokai, hiacintai ir t. t.) savo žiedus ima skleisti kitiems augalams dar mieguistai ruošiantis pradėti augimo sezoną. Kol jie išsibudina, ankstyvuolės spėja ir nužydėti, ir sėklas subrandinti, o kai kurios net apnyksta tiek, kad tampa nepastebimos tarp kitų, naujai pražydusių, augalų.

Planuojant, kokias gėles auginsite savo gėlyne, įvertinkite, kokioje vietoje jis bus (pavėsyje ar saulėkaitoje), taip pat kokioje dirvoje augs. Svarbu, kad kartu susodinti augalai turėtų panašius poreikius bei vieni kitų neužgožtų.

Kaip komponuoti augalus gėlyne?

Kaip reikia komponuoti augalus gėlyne, griežtų taisyklių nėra ir būti negali. Leiskite pasireikšti savo fantazijai. Jūsų žydintis sąžalynas gali būti griežtai apribotas įvairiomis dekoratyvinėmis tvorelėmis ar akmenimis grįstais takeliais, o gali būti panašus į netvarkingai suvešėjusią natūralią pievą.

Verta atsižvelgti į augalų aukštį. Tikrai nebus gražu, jei žemesnės gėlės slėpsis už aukštesnių. Aukšti augalai puikiai atrodys susodinti išilgai sienos ar tvoros, o žemesnių gėlių kupsteliai žavingai išsidėlios pievutės viduryje. Tarp žydinčių žemaūgių augalų galite sodinti tuos, kurie džiugina akį įmantresnės formos ar spalvos lapais. Jie čia puikiai tiks, o Jūsų gėlynas, net ir nužydėjęs, atrodys skoningai.