Braškyno priežiūra nuėmus derlių

Pasimėgavę paskutinėmis, saldžiosiomis uogomis, nepalikite braškių lysvės likimo valiai. Tik nuėmus šių uogų derlių, suintensyvėja augimo bei vystymosi procesai: kerojasi šaknys, auga lapai, ūgliai, ūsai bei kitos braškių kerelio dalys. Žinoma, greta stengiasi neatsilikti ir piktžolės. Rodos, tik neseniai jas ravėjote, o štai jos jau vėl gožia braškių lapus.

Žinoma, natūralu, kad po derliaus nuėmimo rečiau žvilgčiojate į braškių lysvę, nei laukdami uogų. Tačiau, dėl minėtų priežasčių, vertėtų stebėti šiose lysvėse kunkuliuojantį gyvenimą, kad ir koks jis Jums jau būtų nebeįdomus.

Nuo ko pradėti ir kokius darbus reikėtų atlikti?

1.  Kruopščiai išnaikinkite piktžoles su visomis šaknimis, kad jos neužimtų vietos, o braškių kereliai galėtų sėkmingai kerotis. Nepamirškite ir tarplysvių. Piktžolių gali būti priaugę net po mulču ar specialia plėvele.

2.  Pašalinus piktžoles, atsidengs kereliai ir matysite, kurios dalys pažeistos ligų ar kenkėjų. Tuomet jas galėsite pašalinti. Stenkitės nepalikti nutrupėjusių, ligų pažeistų lapų, kad jų sukėlėjai nesiskverbtų į dirvožemį bei neužkrėstų sveikų krūmelių. Jeigu daug krūmelių buvo pažeista, vertėtų dezinfekuoti dirvą bei naudoti specialias priemones nuo esamos ligos ar kenkėjų.

3.   Patręškite braškėms skirtomis trąšomis, nes per vasarą buvo sunaudota daug maistingųjų medžiagų.

4.   Po pirmųjų augimo metų braškių lapų pjauti tikrai nereikia, nebent yra pažeistų, tuomet juos reikėtų trumpinti iš karto po derliaus nuėmimo, paliekant 5 cm virš ragelių.

5.   Jeigu norite užauginti naujų braškių krūmelių, reikiamose vietose išsirinkite stipriausius ūsus, juos prispauskite prie žemės paviršiaus, o skrotelę apkaskite dirvožemiu. Po gero mėnesio galėsite nukirpti ūsą, jungianti su motininiu krūmeliu.

6.      Jei nenorite leisti braškynui išsikeroti – kirpkite nereikalingus ūsus.

7.  Prieš rudenį nereikėtų braškių mulčiuoti šienu ar šiaudais, nes toks saugus prieglobstis privilios įvairius „gyventojus“. Verčiau rinkitės specialią plėvelę.