Braškių sodinimas rudenį

Daugeliui mėgėjų sodininkų visuomet iškyla dilema – kada sodinti braškes – pavasarį ar rudenį. Labiausiai patyrę braškių augintojai tvirtina, kad rudenį pasodintų braškių daigai kitais metai jau būna įsitvirtinę ir pasiruošę nešti pirmąsias uogas. Be to, tokį sodinimo būda diktuoja ir pats augalas – būtent rudeniop iš braškių krūmelių pradeda kyšoti „ūsai“, kaip mat įsikibdami į žemę ir sukurdami naują daigą.

Jei ieškote sode naujo žemės ploto braškėms, siūlomos tos vietos, kur anksčiau augo morkos, burokai, ridikai bei salotos. Apskritai dirva turi būti rūgštoka, humusinga, pralaidi tiek vandeniui, tiek orui. Nesodinkite braškių tiek per daug sausuose žemės plotuose, tiek itin drėgnuose.

Jeigu pasirinkote braškes sodinti prieš žiemą, pasistenkite tai padaryti rugpjūčio gale – rugsėjo pradžioje. Jei užgaišite su sodinimu, kyla rizika, jog daigai nespės tvirtai įleisti šaknų ir per žiemą nušals. Tad pavasarį radę mirusių daigų gali būti tikri, jog rudenį juos įleidote į žemę per vėlai. Jeigu matote, kad jau nespėsite iki rugsėjo pasodinti braškių daigų, palikite sodinimą pavasariui.

Rinkitės daigus tik iš gerų ir sveikų braškynų. Kokybišką ir sveiką daigą atpažinsite iš gerai išsivysčiusios jo šerdelės ir šaknų sistemos. Tokio daigo šaknys jau siekia nuo 7 centimetrų ir daugiau. Žinokite, kad storesniame daige yra daugiau maistingų medžiagų, jis atsparesnis ir geriau prisitaikantis prie naujo dirvožemio.

Prieš sodinimą braškių daigai turi būti gerai drėkinami. Sodininkai daigus net gi pamerkia į vandenį pusei dienos, kad šie atgytų ir būtų paruošti sodinimui. Taip pat drėgna turi būti ir žemė, kurioje sodinate daigus, todėl sodinimui rinkitės lietingą dieną.

Patarimas: jeigu norite kiekvieną vasarą turėti vienodą uogų derlių, dalį senų lysvių turite išnaikinti ir iš naujo apsodinti braškių daigais. Braškės uogas neša tik porą metų, tris – jeigu braškynas idealiai prižiūrėtas, todėl nuolatos atnaujindami savo braškyną mėgausitės puikiu derliumi kiekvieną sezoną.

Taigi, išsirinkdami kokybiškus braškių daigus ir sodindami juos vasaros gale, patręšdami naudingomis medžiagomis ir apsaugodami nuo piktžolių galite po žiemos laukti gausaus sultingų uogų derliaus.

Žymos:

This entry was tagged .