ANKSTYVASIS SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ PRAŽYDINIMAS: PAVASARIS ANKSČIAU

Po žiemos atėjęs pavasaris – tikra atgaiva, kurios laukiame visi. Vienas iš pirmųjų pavasario simbolių yra pražydusios svogūninės gėlės – tulpės, hiacintai, narcizai ir kt. Tada jau tikrai pajuntame, kad atėjo pavasaris. Tačiau pavasario galime sulaukti ir anksčiau, jei dabar paskirsime laiko svogūninių gėlių sodinimui, skirtam ankstyvajam pražydinimui. Kaip tai padaryti ir jau kovo pradžioje džiaugtis pavasarinių žiedų spalvomis ir kvapais namuose?

Kaip paruošti svogūnėlius?

Vienas iš svarbiausių etapų ankstyvajame svogūninių gėlių pražydinime yra tinkamas svogūnėlių pasirinkimas ir jų paruošimas. Pirmiausia, reikia išsirinkti visiškai subrendusius, nepažeistus ir stambius svogūnėlius, nes, priešingai, nesubrendę, pažeisti ir smulkūs svogūnėliai augs silpnai, megs smulkius ir neišvaizdžius žiedus. Atrinktus svogūnėlius laikykite tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje, o prieš sodinimą pamirkykite kalio permanganato tirpale arba pabeicuokite.

Kur sodinti?

Ankstyvajam pražydinimui tulpių, narcizų, hiacintų arba krokų svogūnėlius sodinkite į neaukštus ir plačius vazonus arba dėžutes. Sodinimui rinkitės nerūgščias durpes arba išplauto rupaus smėlio substratą. Į indą įpilkite dalį durpių arba substrato, išdėliokite gėlių svogūnėlius ir ant viršaus užpilkite likusią dalį durpių arba substrato taip, kad matytųsi tik svogūnėlių viršūnės.

Svarbiausia – temperatūra ir šviesa

Kai pasodinate svogūnėlius, laukia sunkiausias darbas – tam tikru vegetacijos etapu užtikrinti reikiamą temperatūrą ir apšvietimą.

Iš karto po sodinimo vazonus su pasodintais gėlių svogūnėliais reikia laikyti apie 10 °C temperatūroje, nes tai užtikrina greitesnį svogūnėlių įsišaknijimą. Kai svogūnėlis išleidžia šaknis, vazonus reikia pernešti į patalpą, kurioje laikosi 2–3 °C temperatūra. Tokia temperatūra užtikrina, kad stiebai neišstyps ir bus suformuoti kokybiški žiedynai.

3–4 savaitės prieš norimą žydėjimo laiką vazonus su 5–10 cm gėlių stiebais nuneškite į šiltesnę patalpą: keletą dienų juos laikykite 12–15 °C temperatūroje su nestipriu apšvietimu, po 4–5 dienų temperatūrą padidinkite iki 16–18 °C ir intensyviau apšvieskite. Kai pasirodo pirmieji gėlių žiedai, temperatūrą vėl sumažinkite iki 13–14 °C, tai sustiprins tulpių, krokų, hiacintų ir narcizų stiebus ir užtikrins ilgesnį žydėjimo periodą.

Taigi, jei norite pavasario sulaukti anksčiau, namus kvapniais ir ryškiais hiacintais, tulpėmis, narcizais arba krokais puošti jau kovo pradžioje, o gal planuojate pačių pražydintas gėles dovanoti moterims kovo 8 dienos proga, tai dabar pats metas sodinti svogūnėlius, skirtus ankstyvajam pražydinimui.

Žymos: