AGURKŲ SĖKLOS JUOSTOJE – AR VERTA IŠBANDYTI?

Vis dažniau atsiranda ir vis labiau populiarėja sumaniosios daržininkystės metodai, nes kiekvienas, turintis galimybę, nori turėti savo užsiaugintų daržovių, tačiau nenori skirti tam visą laisvą laiką. Būtent tokiems daržininkams yra sukurtos sėklos juostoje su trąšomis. Šis sėjos būdas užtikrina kokybišką ir gausų derlių, o augalams reikia žymiai mažiau priežiūros ir laiko. Vienas iš tokių sėklų pasirinkimų yra ypač mėgstamos agurkų sėklos.

Sėklos juostoje – kas tai?

Sėklos juostoje – tai sėklos, vienodais atstumais viena arba dviem eilėmis išdėliotos ant 100 proc. celiuliozinės juostos, kuri yra tirpi vandenyje, jos sudėtyje nėra klijų, todėl ji lengvai suyra drėgnoje dirvoje, yra netoksiška, ekologiška ir nekenksminga.

Pagrindiniai sėklų juostoje privalumai – didesnis, gausesnis, kokybiškesnis derlius. Iš sėklų juostoje išdygusių augalų beveik nereikia retinti, nes jie sudygsta vienodais atstumais lygiose eilutėse. Celiuliozinė juosta sugeria dirvoje esančią drėgmę, todėl augalų nereikia taip dažnai laistyti. Esant pakankamai drėgmės, sėklos sudygsta vienodžiau ir greičiau nei sėjant paprastai. Pasėlis būna tvarkingas, tarpai tarp eilučių – vienodi, todėl tokį pasėlį lengviau ir patogiau pridengti daržo plėvele, ravėti, o ypač pasirinkus sėklų mišinius, kai kartu yra lėčiau ir greičiau dygstantys augalai, pavyzdžiui, agurkai su krapais – krapai sudygsta greičiau ir pažymi eilutę, todėl daigai nesumaišomi su piktžolėmis. Galiausiai, sėklos juostoje padeda sutaupyti ir sėklų, nes sėjant paprastai dažnai sėklų pribyra daugiau nei reikia, o vėliau augalus reikia retinti.

Kokios veislės agurkų sėklas juostoje pasirinkti?

Keletas metų atgal juostose būdavo daugiausiai tik prieskoninių žolelių ir salotų sėklos, tačiau dabar galima rinktis ir kitas daržoves – ridikėlius, morkas, pomidorus ir kt., taip pat pat plačiai auginamus agurkus. Arba agurkų ir kitų augalų mišinius – populiariausias yra agurkų ir krapų mišinys.

Paprastieji trumpavaisiai agurkai RUFUS – tai derlingas hibridas, skirtas mažiems agurkėliams –kornišonams auginti. Augalai yra atsparūs netikrajai miltligei ir kitoms ligoms dėl trąšų, esančių juostoje. Vaisiai trumpi, taisyklingos formos, nesideformuoja, yra tinkami konservuoti, raugti.

Paprastieji trumpavaisiai agurkai RODNIČIOK NATUR H – tai ankstyvas, derlingas hibridas, derantis jau po 50 dienų. Hibridas dėl juostoje esančių trąšų yra atsparus miltligei ir dėmėtligei. Vaisiai 9–12 cm ilgio, su stambiai kauburiuotais juodaspygliais, skanūs, tinkami konservuoti, raugti.

Paprastieji trumpavaisiai agurkai CEZAR H* / Paprastieji krapai HERKULES – krapai yra vienmečiai, išaugina gausią lapiją, pražysta vėlai, ilgai išlieka žali ir sultingi. Agurkai yra vidutinio ankstyvumo, derlinga, atspari ligoms veislė. Vaisiai nedideli, retais kauburėliais, traškūs, negelsta, tinkami konservuoti ir raugti.

Taigi, jei norite užsiauginti savo agurkų, bet nenorite darže praleisti visą laisvą laiką, puiki išeitis Jums yra – agurkų arba agurkų ir kapų sėklos juostoje su trąšomis.

Žymos: