Agurkai, tinkami auginti tiek šiltnamyje, tiek lauke

Agurkai – viena iš dažniausiai auginamų daržovių: puikiai tinkanti auginti mūsų klimato sąlygomis ir visų labai mėgstama. Agurkų augintojai jau kovo antroje pusėje–balandžio pradžioje turi pradėti rūpintis sėklomis ir daigyklomis. Žinoma, agurkus galima sėti ir tiesiai dirvoje, tokiu atveju dar galima palaukti. Agurkų kaip ir pomidorų yra labai daug rūšių, labiausiai viena nuo kitos jos skiriasi, skoniu, forma, dydžiu ir auginimo bei eksploatavimo sąlygomis.

Pagal tai, kur agurkai bus auginami galima rinktis agurkų veisles, auginamas šiltnamiuose arba auginamas lauke, tačiau galima rinktis ir universalias agurkų veisles: jos puikiai auga ir vaisius veda tiek šiltnamiuose, tiek lauke, pavyzdžiui, tokios veislės kaip Aladyn H, Rodniciok Natur H, Krak H ir Anulka H.

Aladyn H – ši hibridinė trumpavaisių agurkų veislė yra ankstyva ir derlinga, vaisius veda birželio–rugsėjo mėnesiais. Daiginama kovo–balandžio mėnesiais ir į dirvą daigai perkeliami arba sėklos sėjamos gegužę–birželį. Labai mėgstama agurkų augintojų, nes yra atspari grybinėms ir bakterinėms ligoms. Vaisiai yra geros prekinės išvaizdos ir ilgai negelsta. Agurkai yra 8–10 cm ilgio ir 2–3 cm skersmens. Tinkami naudoti švieži ir puikiai tinka konservuoti bei rauginti.

Rodniciok Natur H – dar viena ankstyva ir derlinga hibridinė trumpavaisių agurkų veislė, vaisius veda birželio–rugsėjo mėnesiais, priskinama net po 15–17 kg/m² agurkų. Daiginama kovą–balandį, o į dirvą daigai perkeliami arba sėklos sėjamos gegužę–birželį. Vaisius veda jau po 50 dienų. Hibridas vertinamas, nes yra atsparus miltligei ir dėmėtligei. Vaisiai yra 10–12 cm ilgio, stambiai kauburiuoti, juodaspygliai, labai skanūs, tinkami konservuoti bei rauginti.

Krak H – vidutinio ankstyvumo hibridinė trumpavaisių agurkų veislė, derlių vedanti birželio–rugsėjo mėnesiais, labai derlinga. Daiginama kovo–balandžio mėnesiais, daigai sodinami arba sėklos į dirvą sėjamos gegužę–birželį. Labai mėgstamas dėl kelių priežasčių: beveik nebūna tuščiavidurių vaisių, hibridas atsparus moliūginiams šašams, miltligei ir lapų mozaikai. Agurkai ilgiau negelsta ir ilgiau veda vaisius, nes lapai pradeda ruduoti vėliau. Vaisiai yra cilindro formos, su šviesesnėmis juostelėmis, kauburiuoti, baltaspygliai. Odelė plona ir blizganti. Tinka vartoti šviežius, tačiau puikiai tinkami ir konservuoti bei rauginti.

Anulka H – tai derlingas vidutinio ankstyvumo kornišonų hibridas. Šios veislės agurkai į dirvą sodinami vėliau – balandį–birželį, o vaisius veda birželį–rugsėjį. Vertinama nes yra atspari netikrajai miltligei. Vaisiai maži, kornišonų tipo, traškūs, labai skanūs. Tinkami valgyti tiek šviežius, tiek puikiai tinka konservavimui, rauginimui.

Taigi agurkų augintojai turi labai platų pasirinkimą, kaip auginti agurkus, nes juos galima daiginti ir daigus sodinti dirvoje, todėl tuo reikia pradėti užsiimti anksčiau, arba galima sėti sėklas tiesiai dirvoje šiek tiek vėliau. Tačiau geriausia derinti šiuos agurkų auginimo būdus, nes tai leidžia anksčiau ir ilgiau džiaugtis derliumi. Šios agurkų veislės yra atsparios ligoms, vaisiai puikiai tinkami konservuoti arba rauginti.

Žymos: