Ką daryti, jei nori užsiauginti savų agurkų, tačiau gyveni bute ir neturi nei nuosavo sodo, nei daržo? Kai kurie žmonės moka pažvelgti į tai labai kūrybiškai ir užsiveisia agurkų lysves tiesiog savo balkonuose. Toks daržininkavimas ne tik leidžia užsiauginti savų daržovių, bet ir pasijusti “arčiau žemės” bei gali tapti labai smagiu ir atpalaiduojančiu hobiu. Šiuo metu jau ir psichologai sutinka, jog kontaktas su žeme bei pasikapstymas lysvėse (ar vazonuose) yra efektyvi streso mažinimo priemonė. Na, o sau užaugintos bei puoselėtos daržovės visada bus skanesnės ir sveikesnės už pirktines.
Agurkai geriausiai jausis šiltuose, saulėtuose (tarkim, pietiniuose arba rytiniuose) balkonuose. Jei balkonas įstiklintas, nepamirškite vėdinimo, kad augalai neperkaistų. Taip pat neleiskite jų lapams liestis prie stiklo, kad nenudegtų. Jeigu balkonas labai saulėtas, verta jame įrengti net kokią nors kilojamą priedangą nuo saulės.
Kaip sėkmingai sulaukti balkoninio agurkų derliaus?
Jums reikės pasirūpinti sėklomis ar daigais, substratu, kuriame auginsite agurkus, loveliais, vazonais ir trąšomis. Auginimui balkone rinkitės savidulkes agurkų veisles. Prieš tai verta daugiau pasidomėti planuojamais auginti augalais, kad galėtumėte jais efektyviau rūpintis. Socialiniuose tinkluose galite rasti įvairių, būtent balkoninei daržininkystei skirtų grupių, kurių nariai vieni su kitais dalinasi patirtimi, naudinga informacija bei patarimais. Būtinai užsukite tenai.
Indą auginimui rinkitės ne mažesnį nei 5 – 10 litrų talpos, kad agurkų šaknims būtų pakankamai erdvės. Būtinai padarykite drenažą. Substratą rinkitės kokybišką. Labiausiai tinka purus bei nerūgštus. Jei nesate tikri, kuris tinkamiausias, drąsiai konsultuokitės sodo prekių parduotuvėse.
Agurkai mėgsta drėgną orą. Palepinkite juos šalia pastatydami talpas su vandeniu, o kaitriomis dienomis apipurkšdami purkštuvu. Nerekomenduojama tręšti jaunesnių, nei mėnesio amžiaus augalų. Būtinai pasirūpinkite atrama, ant kurios Jūsų agurkai galės “laipioti”.