Kalbant apie sėklas, tikrai gali atrodyti, kad na ką čia naujo ir beprigalvosi. Tiesiog pasėji ir viskas, ar ne? O ar bandėte sėklas juostelėse?
Toks sėjimo būdas nebėra naujovė. Sodo ir daržo prekių parduotuvėse jau ne pirmus metus galima įsigyti įvairių augalų sėklų, pritvirtintų ant vandenyje tirpių juostelių. Jei vis dar nesate išbandę šio sėjos būdo, tiesiog privalote tai padaryti, kadangi tai labai patogu, greita ir taupu. Sėklos ant šių juostelių pritvirtintos reikiamu atstumu viena nuo kitos, todėl Jums nebereikės galvoti, kas kiek centimetrų jas sėti dirvoje. Taip pat nereikės pirštais rankioti smulkių sėkliukių bei stengtis į vieną vietą nepripilti jų per daug.
Dažniausiai galima įsigyti juostų su vienos rūšies daržovių sėklomis, tačiau įmanoma rasti ir skirtingų augalų derinių. Paprastai šitaip fasuojamos morkų, ridikėlių, burokėlių, petražolių, svogūnų, salotų, špinatų sėklos, kurias dėl jų smulkumo sunku tolygiai pasėti rankomis.
Sėklų juostelių privalumai:
- didesnis derlingumas;
- sutaupoma sėklų;
- labai patogu;
- nebereikia retinti;
- juostelė sugeria dirvoje esančią drėgmę ir aprūpina ja sėklas;
- tinka tiek mažiems darželiams, tiek didesniems plotams.
Kaip sėjamos sėklos juostelėse?
Dirva turėtų būti pakankamai drėgna. Juostelės patiesiamos 1,5 – 2 cm gylyje ir užberiamos dirvožemiu (konkretesnis gylis bus nurodytas ant pakuotės). Juostelę į dirvą guldykite taip, kad sėklos atsidurtų po ja. Užbėrus, vėl palaistykite. Iki kol sulauksite daigelių, dirva turėtų būti pakankamai drėgna. Jei uždengsite ją polietilenine plėvele, laistyti reikės mažiau.
Ar galima sėklų juosteles pasigaminti patiems?
Taip, žinoma, galima. Tam prireiks tualetinio popieriaus. Sėklas ant jo tvirtiname kleisteriu, kurį pasigaminti galima iš karšto vandens ir miltų. Kleisteriui išdžiūvus turėsime savo rankomis gamintą sėklų juostą. Šio metodo trūkumas: jis reikalauja daug laiko ir kruopštumo.